Profil szkoły

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego:

Technikum kształcące w zawodzie:

Technik architektury krajobrazu

- technik architektury krajobrazu projektuje, urządza, pielęgnuje tereny zieleni miast i obszarów wiejskich. Może pracować w biurach projektowania obiektów architektury krajobrazu, przedsiębiorstwach wykonywania i pielęgnacji obiektów architektury, jednostkach administracji samorządowych (m.in. w wydziałach geodezji kartografii, ochrony środowiska, kształtowania i pielęgnacji terenów zieleni w placówkach służb ochrony zabytków i przyrody.

Technik ogrodnik

- technik ogrodnik prowadzi produkcję szkółkarską, roślin sadowniczych, ozdobnych i warzywnych; przygotowuje, urządza i pielęgnuje tereny zieleni, wykonuje dekoracje florystyczne. Może pracować w jednostkach prowadzących uprawy towarowe, uprawy ekologiczne, przedsiębiorstwach zakładających i pielęgnujących tereny zieleni, jednostkach administracji samorządowej (wydziały urządzania i pielęgnacji zieleni), kwiaciarniach i sklepach z artykułami ogrodniczymi, szkółkach drzew, krzewów owocowych i ozdobnych, ogrodniczych centrach handlowych.

Kierunek objęty patronatem grupy producentów VITROFLORA

Technik weterynarii

- technik weterynarii przygotowany jest do chowu i hodowli zwierząt, diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób zwierząt, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i zootechnicznych u zwierząt, prowadzenia badań przed i po ubojowych zwierząt i mięsa. Może pracować w przychodniach i lecznicach, laboratoriach, schroniskach, zakładach hodowli, fermach, stadninach koni, zakładach przetwórstwa spożywczego.

Technik hodowca koni

- technik hodowcy koni planuje i organizuje wszelkie prace dotyczące hodowli koni, zajmuje się sprzedażą koni hodowlanych i zakupem niezbędnego wyposażenia stadniny, dba o zdrowie i dobrą kondycję koni, posiada umiejętność poprawnej jazdy konnej, organizuje różnego rodzaju imprezy związane ze sportem jeździeckim, turystyką i rekreacją konną. Może pracować w przedsiębiorstwach specjalizujących się w chowie i użytkowaniu koni (stadniny, szkółki jeździeckie), przedsiębiorstwach zajmujących się marketingiem i sprzedażą usług związanych z użytkowaniem koni, może prowadzić indywidualne gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli koni, a także samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.