Baza szkoły

Bazę ZSCKR w Bydgoszczy stanowi budynek szkoły połączony z budynkiem internatu oraz salą gimnastyczną.

Szkoła dysponuje salami lekcyjnymi, salkami do zajęć praktycznych, pracowniami specjalistycznymi dla poszczególnych zawodów, 2 pracowniami komputerowymi, pracownią językową oraz biblioteką i czytelnią z 4 punktami multimedialnymi.

W internacie znajduje się 46 pokoi 1 i 2 osobowych, odremontowanych i gustownie wyposażonych, stanowiących drugi dom dla uczniów szkoły. Wychowankowie internatu korzystają z całodobowego wyżywienia w stołówce szkolnej. W czasie wolnym mają do dyspozycji salę gimnastyczną, siłownię i   Wi-Fi

Sala gimnastyczna o wymiarach 24x13 m holem wejściowym jest połączona klatką schodową na parterze, gdzie znajduje się antresola widokowa przeznaczona dla około 30 osób. Obok sali znajdują się : pokój nauczycielski, szatnie dla ćwiczących z umywalniami i sanitariatami, magazyn sprzętu sportowego oraz siłownia i salka fitness.