Nawigacja

Z życia szkoły

Wydarzenia 2022/23

 

Odbudowa terenów zielonych wokół szkoły.

Mamy nowy bezpieczny szlak komunikacyjny do szkoły! 

Przyznajemy, trochę baliśmy się. Przecież każda zmiana wywołuje stres. Nie wiedzieliśmy, czy rośliny wykopane w styczniu przetrwają, nie wiedzieliśmy czy uda się zachować co cenniejsze nasadzenia, nie wiedzieliśmy czy bieg nowego chodnika będzie korzystniejszy? Nie wiedzieliśmy czy firma remontowa spojrzy przychylnym okiem na nasze potrzeby, nie wiedzieliśmy czy uda nam się równie atrakcyjnie zagospodarować teren zieleni przy szkole jak poprzednio, nie wiedzieliśmy czy zdążymy przed końcem roku szkolnego?

UDAŁO SIĘ !:) Większość roślin przetrwała, zasadnicze nasadzenia mają się dobrze, chodnik jest trochę "zakręcony", ale dzięki temu bezpieczny. Współpraca z firmą remontową na "6"! Zdążyliśmy przed zakończeniem roku szkolnego, no i aranżacja wygląda chyba całkiem nieźle, prawda?

DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, którzy często w niesprzyjających warunkach tworzyli nową aranżację naszych terenów zieleni! Szczególne podziękowania dla ucznia klasy ogrodniczej 3 DT Huberta Kuza za to, że wytrwał do końca i z ogromnym zapałem, pomimo lejącego się żaru z nieba, pomógł doprowadzić nasze zamierzenia do finału! Dziękujemy Pracownikom Firmy REM-BUD, którzy wykonując swoją pracę chronili nasze nasadzenia przed zniszczeniem, cierpliwie znosili nasze pomysły i pomogli w ich realizacji! Podziękowania dla Państwa Edyty i Adama Kolasińskich HURTOWNIA KAMIENIA OZDOBNEGO STONE GARDEN w Chmielnikach za "łagodne" potraktowanie naszego zapotrzebowania na otoczaki do wypełnienia rabat!

 


 

Integracja klasy 1LTc.

Szkoła to nie tylko nauka, ale i dobra zabawa razem :)

Klasa 1 LTc z naszą wychowawczynią panią M. Nowakowską- Kwaśniewską spędziła wspaniały dzień w Myślęcinku.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Dzień na Politechnice Bydgoskiej.

Przedstawiciele klas 2 LT, 3 LTa, 3 LTb i 1 LTb z opiekunami B. Jankowską, K. Kruszyniak oraz M. Grabowską uczestniczyli XXI Konferencji Biotechnologicznej na Politechnice Bydgoskiej

W ramach konferencji został rozstrzygnięty konkurs dla szkół średnich pt. "Struktury natury - Helisa DNA". I miejsce zajęły Jessica Danielewska i Wiktoria Chmielewska z klasy 3 LTb. Uczennicą oraz szkolnemu opiekunowi konkursu Pani Beacie Jankowskiej serdecznie gratulujemy!!

 


 

IV Krajowe Dni Pola.

Uczniowie klasy 2 CTL i 2 DTH uczestniczyli wraz z opiekunami p. Walczak, p. Pejka, p. Grabowską i p. Kruszyniak w IV Krajowych Dniach Pola w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Sielinku. Młodzież miała okazję wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach, także krótkich prelekcjach na temat innowacji i wykorzystania nowych technologii w rolnictwie. Pan Dyrektor Przemysław Woś oraz Juliusz Lepak i Mikołaj Sokołowski - uczniowie technikum weterynarii wzięli udział w spotkaniu z wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Ryszardem Bartosikiem. 

 


 

Rozstrzygnięcie konkursu.

Konkurs na ,, Model komórki eukariotycznej’’ organizowany przez Panią M. Nowakowską - Kwaśniewską został rozstrzygnięty. Zwycięzcą jzostała Wiktoria Kożuch z Klasy 1 LTb.

SERDECZNIE GRTULUJEMY!!!

    

 


 

"Spotkanie na polu z nauką i doradztwem".

 W ramach współpracy Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Wydziałem Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej klasa 2 LT z opiekunami M. Balcerowską-Ogrodowicz i K. Wolską uczestniczyła w "Spotkaniu na polu z nauką i doradztwem". Podczas praktycznych warsztatów uczennice zapoznały się z podstawowymi chwastami, z roślinami uprawnymi, stosowanymi  w żywieniu zwierząt gospodarskich oraz ziołami w lecznictwie i żywieniu zwierząt.

     

 


 

Wizyta w "Koziej Dolinie".

Klasa 2 LT w ramach zajęć praktycznych z opiekunami M. Grabowską i M. Balcerowską - Ogrodowicz uczestniczyła w warsztatach praktycznych w Gospodarstwie rolnym Kozia Dolina Pana Mariusza Antczaka w Ojrzanowie pt. "Chów i hodowla kóz oraz technologia produkcji serów kozich". Podczas zajęć uczennice oprócz zapoznania się chowem, dojem kóz w typie mlecznym mogły spróbować nabiału koziego: mleka koziego oraz serów miękkich z dodatkami ziół i przypraw.

Panu Mariuszowi Antczakowi dziękujemy za przekazanie fachowej, praktycznej wiedzy z zakresu chowu kóz w typie mlecznym oraz produkcji serów kozich. Liczymy na dalszą owocną współpracę!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

 

Wspominamy Wojciecha Młynarskiego.

Uczniowie klasy 2DTH oraz szkolny zespół muzyczny "Ogrodnik Band" wzięli udział w przedstawieniu poświęconym życiu i twórczości Wojciecha Młynarskiego. Ten nietuzinkowy artysta na trwałe zapisał się w polskiej kulturze jako poeta, autor piosenek, satyryk i felietonista. Jego piosenki nuciła "cała Polska".

W atmosferę poezji Wojciecha Młynarskiego i czasów, w jakich tworzył, uczniowie wprowadzili publiczność ciekawym wykonaniem jego piosenek w aranżacji pana Romana Wiśniewskiego, choreografią do utworu "Jesteśmy na wczasach" oraz opowieściami, anegdotami i wspomnieniami związanymi z tym twórcą. Nad artystycznym wyrazem przedstawienia czuwały panie: Irena Myśluk i Aleksandra Jaskólska-Małkowska.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Pożegnanie MAturzystów.

W piątek 23 kwietnia 2023r.  w sali gimnastycznej ZSCKR w Bydgoszczy zorganizowano uroczyste pożegnanie maturzystów. Uczniów ostatnich klas żegnali młodsi koledzy, Dyrekcja i grono pedagogiczne. Były podziękowania, gratulacje i życzenia. Świadectwa, nagrody i listy gratulacyjne odebrali, z rąk Dyrektora Przemysława Wosia i wychowawców.

Uroczystość przygotowała klasa 4 HT z wychowawcą - p. Joanną Kotzbach, część muzyczną zapewnił "Zespół Ogrodnik Team" z p. Romanem Wiśniewskim.

Zdjęcia: Julia Górna, Joanna Kubicka - dziękujemy

 


 

Sprzątamy dla Polski.

Samorząd Uczniowski wraz z klasą 4LTB przyłączył się do akcji Czysta Bydgoszcz zorganizowaną przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Akcja przyniosła efekty w postaci kilku worków "skarbów " znalezionych w pobliskiej okolicy naszej szkoły. Warto było podjąć działanie... dzięki temu możemy cieszyć się pięknem natury.

Dziękujemy klasie 4LTB za udział w akcji.

     

 


 

Turniej Debat Oksfordzkich.

Z okazji 667 urodzin Bydgoszczy 19 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych odbył się Turniej Debat Oksfordzkich. Nasza drużyna, w skład której wchodziły: Amelia Nowik z klasy 3LTb, Zuzanna Gawron z klasy 2LT, Zuzanna Walichniewicz z klasy 2LT oraz Oliwia Przybyła z klasy 3LTb zajęła zaszczytne pierwsze miejsce. Sukces ten cieszy nas tym bardziej, że był to debatancki debiut naszych uczennic!
Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy pewni, że to dopiero początek sukcesów  naszych debatantów!
Debaty odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Pana Rafała Bruskiego oraz pod patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy. Gośćmi honorowym byli: p. Mikołaj Gabinecki -  Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bydgoszczy do spraw Młodzieży oraz p. Kacper Słowik - Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy. Uczennice w przygotowaniach wspierała  p. Karolina Wolska.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie i wsparcie . Do zobaczenia na debacie towarzyskiej już w przyszłym tygodniu!

 


 

Wycieczka dydaktyczna do Krakowa.

Uczniowie klasy 4 LTa i 2LT wraz z opiekunami M. Grabowską, K. Wolską i P. Kruszyniak udali się na wycieczkę dydaktyczną do Krakowa w celu odwiedzenia Instytutu Zootechniki w Balicach oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Pierwszego dnia udaliśmy się na spacer po dzielnicy żydowskiej Kazimierz oraz po Starym Mieście. Pani przewodnik przekazała grupie ciekawostki o życiu ludności Krakowa przed II wojny światowej. Na zakończenie spaceru udało się nam wysłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. W poniedziałek udaliśmy do głównego celu naszej wyprawy, czyli do Instytutu Zootechniki w Balicach. Naszą grupę powitał serdecznie Dyrektor Instytutu Pan Krzysztof Duda, który przedstawił cele działalności oraz zasady działania Instytutu. Następnie odwiedziliśmy Zakład w Aleksandrowicach, gdzie odwiedziliśmy królikarnie, w celu poznania ras zachowawczych królików. Po powrocie do Instytutu w Balicach braliśmy udział w warsztatach praktycznych pt. „Ocena nasienia zwierząt gospodarskich oraz metody kriokonserwacji” w Zakładzie biotechnologii rozrodu i kriokonserwacji. Podczas zajęć uczniowie pobierali nasienie od kogutów, oceniali ruchliwość plemników, pobranego nasienia, przygotowywali do głębokiego mrożenia w kulkach i słomkach oraz poznali techniki oceny cytometrycznej nasienia. Poza tym zapoznali się z bankiem nasienia i zarodków ras gospodarskich zachowawczych i wysłuchali prelekcji pt. "Zwierzęta transgeniczne i ich zastosowanie w medycynie".Podczas naszej wizyty w Instytucie w celu omówienia zasad dalszej współpracy Szkoły z Instytutem dojechał Pan Dyrektor Przemysław Woś.  Na końcu naszej wizyty w Instytucie Dyrekcja Instytutu całą naszą grupę zaprosiła na uroczysty obiad. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz pracownikom Instytutu za życzliwe przyjęcie naszych uczniów oraz przekazanie fachowej wiedzy podczas warsztatów praktycznych. Po zajęciach w Instytucie Zootechniki pojechaliśmy dalej zdobywać wiedzę do Stacji Doświadczalnej w Przegorzałach Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zajęcia dotyczące rozrodu koni poprowadził dr n. wet. Marek Tischner. Podczas wykładu pt. "Przygotowanie klaczy do sezonu rozrodczego" nasi uczniowie, mimo zmęczenia wykazali się wiedzą. Otrzymali po quizie sprawdzającym nagrody książkowe. Jednak wszyscy czekali z niecierpliwością na cześć praktyczną wizyty w Stacji, czyli diagnostykę klaczy. Oczywiście serdecznie dziękujemy dr n. wet. Markowi Tischnerowi za warsztaty praktyczne i przekazanie fachowej naszym uczniom.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Uroczystości rocznicowe.

W związku z 83 rocznicą mordu katyńskiego dyrektor szkoły, p. Przemysław Woś, wraz z pocztem sztandarowym, pod opieką p. Tomasza Remińskiego, wziął udział w uroczystej Mszy Św. w intencji ofiar mordu katyńskiego i ich rodzin. Uroczystość prowadzona była przez związek "Rodzin katyńskich", w obecności przedstawiciela Wojewody Kuj. - Pom., wicemarszałka województwa Kuj. -Pom., przedstawiciela Prezydenta m. Bydgoszczy i pocztów sztandarowych służb państwowych i szkół. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym tysiące ofiar.

83 lata temu dokonano potwornej zbrodni na Narodzie Polskim. W wyniku zagresji Związku Sowieckiego na Polskę, 17 września 1939 roku do niewoli dostało się około 22 000 żołnierzy, oficerow, rezerwistów, przedstawicieli wszystkich grup społecznych, którzy chwycili za broń, by bronić Ojczyzny. Rosjanie czuli tak wielkie zagrożenie ze strony tych żołnierzy, że decyzją Berii rozpoczęto egzekucje, które trwały sześć tygodni, od kwietnia do maja 1940 roku. Sowieci zamordowali 14 tys. 700 jeńców z obozów specjalnych NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku. Grzebano ich w zbiorowych mogiłach w Katyniu, Miednoje oraz Charkowie.

Za każdym zamordowanym jest rodzina. Konkretna, która czekała za jakimkolwiek znakiem życia męża, syna, taty, czy brata. Jednocześnie rodziny mordowanych jeńców stały się ofiarmi masowych deportacji w głąb Rosji, na "nieludzką ziemię", na Sybir. Kwiecień 1940 r. był początkiem drugiej deportacji Polaków na Sybir.

     

 


 

Dzień Pi.

Dzień liczby Pi był 14 marca ale czekaliśmy na powrót z praktyk aż 5 klas...

W ostatni dzień przed wiosennymi feriami pobity został rekord z ubiegłego roku. Dominika Kogut z klasy 3LTa podała z pamięci 109 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π.

Nasz nowy rekord:

3,1415926535897932384626433832795028841971693993751058209749445923078164062862089 986280348253421170679821480865

czeka na pobicie w przyszłym roku...

  Organizator: I.Pelowska

 


 

JESTEŚMY NAJLEPSI!

Mamy zaszczyt ogłosić, że drużyna naszej szkoły zajęła 1 miejsce podczas półfinału konkursu "Polska Wieś w Europie". Szkołę reprezentowali: Maja Jewasińska, Mateusz Myśliński i Antoni Olszewski. Nasza drużyna zdobyła największą ilość punktów, a gdyby prowadzić klasyfikację indywidualną, okazałoby się, że w tej również zdobyli największą ilość punktów, w kolejności: Antoni, Maja i Mateusz. Jest to osobisty sukces uczniów i opiekuna, p. Barbary Pejki, która spędziła na przygotowaniu drużyny wiele godzin: na spotkaniach w szkole i online, do późnych godzin wieczornych. Efekt jest imponujący, a wynik zasłużony. Przed naszą drużyną finał ogólnopolski, w Warszawie, gdzie rywalizować będzie ze sobą 10 drużyn, na bardzo zbliżonym poziomie. Emocje będą ogromne!

Finał już za dwa tygodnie, 14 kwietnia 2023 r.

Kibicujemy dalej i życzymy dalszych sukcesów!

 


 

VI edycja konkrsu "Ekologia - moja pasja".

 24 marca 2023 r. ​​​​​​w naszej szkole odbyła się VI edycja konkursu "Ekologia - moja pasja", który jest skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
Gościliśmy przedstawicieli:
1. Szkoły Podstawowej nr 27 im. Z. Kryszkowiaka z Oddziałami Sportowymi
2. Szkoły Podstawowej  im. Mikołaja Kopernika w Sicienku
3. Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach
4. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Filomatów Pomorskich w Chełmnie
5. Szkoły Podstawowej nr 25 w Bydgoszczy
6. Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Brzozie
7. Szkoły Podstawowej nr 56 im. A. Fiedlera w Bydgoszczy
8. Zespołu Szkół  nr 34 w Bydgoszczy
9. Szkoły Podstawowej nr 32 im. Floriana Kaji z Oddziałami Sportowymi i Dwujęzycznymi
Bydgoszczy
10. Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi
 
W trakcie trwania konkursu opiekunowie uczestników mogli wziąć udział w warsztatach florystycznych, zorganizowanych przez p. Barbarę Pejkę oraz p. Marlenę Paruch.
Poziom wiedzy, jaki reprezentowali uczestnicy był niezwykle wysoki. Po raz pierwszy w historii konkursu potrzebne były aż dwie dodatkowe rundy, gdyż uczniowie zdobywali taką samą liczbę punktów! Rywalizacja była zawzięta i niezwykle emocjonująca. Jednak udało się wyłonić zwycięzców. Są to:
 
1. Zuzanna Bobin SP  nr 1 im. Filomatów Pomorskich w Chełmnie
2. Patrycja Zielonka SP nr 32 w Bydgoszczy
3. Igor Brzościkowski SP im. Mikołaja Kopernika w Sicienku
4. Zofia Idzikowska SP nr 5 w Tucholi
5. Oliwia Kuter SP im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie
 
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Nauczycielom i przybyłym rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.
Zapraszamy ponownie, za rok :)
Do zobaczenia na VII edycji konkursu "Ekologia- moja pasja"
 
Organizatorzy: p. Monika Grabowska i p. Karolina Wolska
 
 
 
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
 

 


 

Wyjątkowa lekcja historii.

22 marca 2023 r. uczniowie klas pierwszych ZSCKR brali udział w wyjazdowej lekcji historii. Lekcja została zorganizowana ze względu na zbliżającą się 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 r. W związku z tym młodzież zwiedziła Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Po wizycie w muzeum uczniowie udali się na wycieczkę pieszą dzielnicami Muranów i Stare Miasto poznając najważniejsze zabytki i pomniki stolicy.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Wagary z Politechniką.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Mileny Nowakowskiej-Kwaśniewskiej wzięli udział w konkursie organizowanym przez Politechnikę Bydgoską, gdzie kulminacyjnym punktem WAGARÓW Z POLITECHNIKĄ  była próba bicia rekordu świata w zbudowaniu najdłuższego modelu helisy DNA (dla upamiętnienia 70. rocznicy odkrycia struktury DNA). Uczniowie z 24 szkół Bydgoszczy i okolic włączyli się w tę inicjatywę. Szkoła, która zbudowała najdłuższy łańcuch DNA otrzymała główną nagrodę.Dzięki dobrej motywacji i chęci włączenia się do zabawy, integracji uczniów oraz odpoczynku od naszych telefonów:) stworzyliśmy piękną bardzoooooo długą helisę DNA. Mieliśmy również okazję  do wysłuchania wykładu na temat biologicznych ciekawostek o helisie DNA. Wykład poprowadziły nasze starsze koleżanki z wydziału biotechnologii.

I udało się WSPÓLNIE POBILIŚMY REKORD ŚWIATA !!!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Zimowe zajęcia praktyczne.

Czas zimowy ogrodnicy  wykorzystują na planowanie prac w przyszłym sezonie, ale również na odwiedzanie ciekawych przyrodniczo miejsc w naszym mieście (na zdjęciach dęby przy ul.Fordońskiej) oraz zgłębianie tajników florystyki (obrazy z mchu chrobotka).

    

 


 

Remont ul. Filmowej.

Przebudowa ulicy Filmowej zmusiła nas do przebudowy terenów zieleni wokół szkoły. Prace zaczęliśmy od zapoznania się z  dokumentacją techniczną. Następnym etapem było zabezpieczenie roślin na czas remontu. Jest to dość skomplikowane przedsięwzięcie zważywszy na fakt, że niektóre rośliny rosną przed naszą szkołą wiele lat i osiągnęły spore rozmiary. Większość roślin udało nam się już przesadzić do donic lub na miejsca tymczasowe.Termin  sprzyja przesadzaniu chociaż część prac wykonaliśmy już na początku stycznia. Pomimo, że musieliśmy zlikwidować nasze piękne nasadzenia wierzymy, że uda nam się wykorzystując zabezpieczone rośliny stworzyć nową równie atrakcyjną aranżację. Stresująca sytuacja ma jednak pewne plusy! Uczniowie klas architektury krajobrazu i ogrodnictwa mogą nauczyć się jak radzić sobie w podobnych sytuacjach w przyszłym zawodowym życiu, jak prawidłowo zabezpieczyć materiał roślinny, jak odzyskać inne materiały z remontowanych miejsc ( kamienie, podłoże, elementy nawodnienia), wreszcie jak ekologicznie i ekonomicznie przetrwać prace remontowe.Mamy nadzieję, że współpraca z firmą budowlaną przebiegnie pomyślnie, a oczekiwany termin zakończenia remontu w maju zostanie dotrzymany i zdążymy jeszcze w tym roku szkolnym na nowo zagospodarować teren przy szkole.

    

 


 

Uczniowie zakwalifikowani do kilejnego etapu konkursu.

Miło mi poinformować, że uczniowie naszej szkoły Zuzanna Rogowska, Edyta Bukowska z klasy 1a oraz Agata Bruska, Wiktoria Skonieczna i Andrzej Warych z klasy 4LTa zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej organizowanej przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Uczniowie zaprezentowali się wiedzą teoretyczną oraz wykonali poster. Zapraszam do obejrzenia prac.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie Olimpiady!

Opiekun Beata Jankowska

Prace konkursowe:

Prezentacja 1

Prezentacja 2

Prezentacja 3

Prezentacja 4

 


 

Nauczycielka ZSCKR w Bydgoszczy w gronie Laureatów Zawodowiec Roku 2022.

Konkurs to wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź.Gala konkursu zgromadziła najlepszych nauczycieli z poszczególnych branż ze szkół z całej Polski. Wyróżnienia odebrało 118 osób nagrodzonych w 52 dziedzinach.To nauczyciele ze szkół branżowych, techników, szkół policealnych, którzy wyróżniają się pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem, a także wspierają uczniów w rozwijaniu ich zawodowych zainteresowań. Wśród nagrodzonych jest nauczycielka naszej szkoły Monika Grabowska, która otrzymałaI Wyróżnienie w Dziedzinie Technika Weterynaryjna.Obecni byli także przedstawiciele organizatorów konkursu: Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź Tomasz Zdzikot oraz Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Paweł Poszytek oraz Kuratorzy Oświaty, w tym Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

 


 

Zdobywamy nagrody w konkursach.

10 marca 2023 r. w ZSCKR w Szczecinie podczas Seminarium "Rok 2023 - Rokiem Mikołaja Kopernika" podsumowano konkursy upamiętniające 550 rocznicę urodzin wielkiego astronoma. Nagrody otrzymały również nasze uczennice:

Zuzanna Walichniewicz z II LT za I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Naukowych Mikołaja Kopernika

Marcelina Markiewicz z IV LTa za III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na Model Przestrzenny Układu Słonecznego.

Raz jeszcze gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 


 

Goście w Naszej szkole.

Naszą szkołę odwiedzili ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Bydgoszczy. Rozegraliśmy wspólny mecz siatkówki i piłki nożnej, w czasie którego sędziował p. Roman Wiśniewski. Nasi goście pod okiem uczennic z klasy 2LT zwiedzili szkołę i odwiedzili pracownie m.in. weterynarii i architektury krajobrazu, gdzie nauczyciele - specjaliści zdradzili tajniki nauki zawodu. Na zakończenie nasi młodsi koledzy mogli zobaczyć pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez Panią Karolinę Olszewską-Graf.

     

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Uczestnictwo  architektów krajobrazu w Young4Desing.

Uczniowie technikum architektury krajobrazu – 3HTC, zostali zaproszeni na panel warsztatowo-dyskusyjny Young4Design, przygotowany przez pracowników i studentów Wydziału Sztuk Projektowych PBŚ. Wydarzenie zostało zorganizowane w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Panel składał się z trzech części, w pierwszej przedstawiono kierunki kształcenia - wzornictwo, architektura wnętrz, komunikacja wizualna - realizowane na Wydziale Sztuk Projektowych. W drugiej części uczniowie uczestniczyli w warsztacie kreatywności. Młodzież została podzielona na cztery zespoły, każdy z zespołów wykonał i przedstawił kolaż dotyczący żywiołu. Tematem naszego kolażu był żywioł powietrza. Ostatnia część to zwiedzanie wystawy prac dyplomowych studentów Wydziału Sztuk Projektowych PBŚ.

Opiekunowie: J. Sikorra, M. Świgoń

      

 


 

Wojewódzki etap Olimpiady ZUS.

Uczniowie z klasy IVD4C Bartosz Kulwas, Mikołaj Paliwoda i Jakub Sudrawski 7 marca 2023 roku brali udział w wojewódzkim etapie Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o Ubezpieczeniach Społecznych". W Toruniu zmierzyły się 23 zespoły z województwa kujawsko pomorskiego, które uzyskały najwyższą liczbę punktów na etapie szkolnym. Rywalizacja między drużynami była zacięta bo do finału olimpiady przechodził tylko jeden zespól.Uczniowie musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru i w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na 25 pytań. Pytania dotyczyły zasiłków chorobowych, prowadzenia działalności gospodarczej, zasiłku macierzyńskiego, świadczenia rehabilitacyjnego. Naszym uczniom, mimo że nie zakwalifikowali się do finału olimpiady należą się gratulacje za posiadanie bogatej wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Opiekunem olimpijczyków była Hanna Walczak.

 


 

Drzwi Otwarte na UMK.

3 marca 2023 r. uczniowie z klas technikum weterynarii 4 L4a i 4 L4 b pod opieką Pani Karoliny Wolskiej i Pani Marleny Paruch uczestniczyli w Drzwiach Otwartych zorganizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zwiedzili Instytut Medycyny Weterynaryjnej i pracownie Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych. Naszym przewodnikiem był dr hab. Jarosław Sobolewski. Nowoczesne wyposażenie Instytutu Medycyny Weterynaryjnej na wszystkich zrobiło ogromne wrażenie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Roztrzygęcie cie konkursu "Losem rzuceni".

24 lutego 2023 r. rozstrzygnięto Miejski Konkurs "Losem rzuceni..."

W kategorii Recytacja poezji Sybirackiej

I miejsce zajęła Dominika Bielińska z kl. 1lta,

II miejsce Julia Klim z kl. 3ltb,

III miejsce Oliwia Izdebska z kl. 2ctl

Wyróżnienie otrzymał Arkadiusz Plata z kl. 3htc.

 

W kategorii Praca plastyczna

I miejsce zajęła Tamara Gackowska z kl. 2dth

II miejsce Joanna Kubicka z kl. 2lt i Szymon Gwiazdowski z kl. 2dth.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie: Irena Myśluk i Aleksandra Jaskólska-Małkowska

 


 

Zajęć praktycznych ciąg dalszy.

Kolejny dzień spędzony w Stadninie koni Nowe Jankowice. Tym razem klasa 1 LTa poznawała tajniki chowu i hodowli koni zimnokrwistych oraz bydła mlecznego.

Opis graficzny i słowny konia, to kolejny temat zajęć praktycznych naszych koniarzy z klasy 1DTC.

    

 


 

Klasa 1 LTb z wizytą w stajni.

Klasa 1 LTb wraz opiekunami M. Grabowską i A. Ryszewską-Urbańczyk uczestniczyli w zajęciach praktycznych pt. "Chów koni zimnokrwistych i bydła mlecznego w oborze wolnostanowiskowej w Stadninie Koni "Nowe Jankowice" Sp. z.o.o. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Stadniny za kolejne miłe przyjęcie naszych uczniów oraz przekazanie praktycznej i fachowej wiedzy.

    

 


 

Zajęcia praktyczne klasy 2LT.

Klasa 2 LT wraz z opiekunami M. Grabowską i B. Pejką w ramach zajęć praktycznych odwiedziła gospodarstwo rolne Pani Katarzyny Bukowskiej w Dąbrowie Chełmińskiej, specjalizującej się chowie bydła mlecznego w oborze wolnostanowiskowej, wyposażonej w robot udojowy firmy Lely. Uczniowie w ramach wizyty poznali zasady działanie robota udojowego i jego oprogramowanie, praktyczne aspekty inseminacji bydła mlecznego, wykonali próby "Sita paszowe " oraz "Sita kałowe", w celu oceny TMR-u oraz strawności paszy u bydła mlecznego.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Bukowskiej za zorganizowanie ciekawych zajęć praktycznych w swoim gospodarstwie z udziałem przedstawiciela firmy Lely Center Bydgoszcz Sp. zo.o. Pana Jana Żaka oraz doradcy żywieniowego ds. bydła Pana Pawła Pienczewskiego z firmy BIOFEED Sp. zo.o.

 


 

Targi Ferma 2023.

Klasy 3 LTa i 3 LTb wraz z opiekunami M. Grabowską, A. Ryszewską - Urbańską, P. Kruszyniak i T. Remińskim uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Bydła, Świn i Drobiu FERMA w BCTW w Bydgoszczy. Uczniowie obejrzeli wystawy firm zootechnicznych, specjalizujących się w produkcji sprzętu do chowu zwierząt gospodarskich, automatyzacji budynków inwentarskich. Uczniowie również odwiedzili stanowisko ODR-u, Instytutu Zootechniki w Balicach oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów. 

 


 

Goście w naszej szkole.

W związku z targami FERMA 2023, które odbyły się w Bydgoszczy, naszą szkołę odwiedzili uczniowie z ZSCKR w Kamieniu Małym, razem z p. Dyrektorem Emilem Zapiskiem. Po wizycie w szkole goście udali się do centrum Bydgoszczy. Roli miejscowego przewodnika podjął się p. dyr. Przemysław Woś, który pokazał szanownym gościom znane i mniej znane zakamarki starego miasta. Zwiedzanie trwało do późnych godzin wieczornych. Klimat był świetny! Szkoły Ministra Rolnictwa współpracują ze sobą niezależnie od odległości  - 325 km.

 


 

Kurs inseminacji.

W ramach współpracy z Stacją Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja kursu dla uczniów technikum weterynarii pt. "Inseminacja bydła i trzody chlewnej". Dziękujemy Pani Lidii Wodzińskiej za życzliwość oraz przekazanie młodzieży fachowej, praktycznej wiedzy z zakresu rozrodu i inseminacji bydła i trzody chlewnej.

    

 


 

Wycieczka do Torunia.

25 stycznia 2023 r. miała miejsce wycieczka do Torunia, w której uczestniczyła klasa I LTA a wraz z nią kilka osób z klasy I LTC. Dla tej grupy dzień zaczął się bardzo wcześnie, bo już o 7.30 na stacji Bydgoszcz Wschód, skąd pociągiem jechała do toruńskiego Centrum Innowacyjnej Edukacji. Wśród uczestników znaleźli się tacy, którzy mieli okazję po raz pierwszy jechać pociągiem. Po dotarciu na miejsce, uczniowie wzięli udział w warsztatach, dotyczących właściwej komunikacji, podczas których byli bardzo aktywni i zaangażowani. Współpracowali z prowadzącymi, aktywnie słuchali, udzielali odpowiedzi na zadawane pytania a także współpracowali w grupach. Następnie, klasy zwiedzały interaktywną wystawę „Ścieżki dorastania”, która, dotyczyła dojrzewania zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego czy społecznego. Okazała się ona ciekawa, pouczająca a nawet zabawna, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Ostatnim etapem wycieczki był spacer do restauracji na wspólny posiłek a następnie na dworzec kolejowy skąd zadowoleni wróciliśmy do Bydgoszczy.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Miejskie obchody 83 rocznicy deportacji na Sybir

W minioną niedzielę 12 lutego 2023 r. Dyrektor szkoły p. Przemysław Woś z pocztem sztandarowym naszej szkoły wziął udział w obchodach 83. rocznicy pierwszej masowej deportacji ludności polskiej z kresów wschodnich na Sybir - 10 lutego 1940 r. Po uroczystej Mszy Św. w intencji pomordowanych, zmarłych i żyjących Sybiraków, delegacje przedstawicieli Związku Sybiraków, władz wojewódzkich, i samorządowych i naszej szkoły, złożyli kwiaty i wieńce pod pomnikiem upamiętniającym tragedię zesłania.

Celebrujemy pamięć o naszych patronach - Sybirakach i jesteśmy dumni z tego, że są oni częścią naszej społeczności szkolnej.

    

 


 

III miejsce na konkursie.

25 stycznia 2023 r. w ZSCKR w Szczecinie rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs na Model Przestrzenny Układu Słonecznego. Z naszej szkoły na konkurs wysłane zostały trzy prace: Marceliny Markiewicz z klasy 4LTa, Magdaleny Zwierzchowskiej, Matyldy Starczewskiej, Klaudii Karaszewskiej z klasy 1HT oraz Dominiki Bielińskiej, Karoliny Kokocha, Julii Klotz z klasy 1LTa. Praca Marceliny Markiewicz zdobyła III miejsce.

Gratulujemy.

III miejsce

 

     

 


 

Szybki punkt informacji zawodwej.

16 stycznia 2023 r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży zorganizowało w naszej szkole szybki punkt informacji zawodowej. Uczniowie mogli dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy, porozmawiać   z doradcą zawodowym, zapisać na bezpłatne zajęcia, które realizowane będą w czasie ferii zimowych. Dodatkowo specjalistka ds. rozwoju zawodowego Pani Natalia Sławatycka – Kędzierska przeprowadziła w klasie 4D4C zajęcia ,, Zawodowy Escape Room’’. Młodzież wykonywała ćwiczenia uruchomiające dwie półkule mózgowe oraz poznała w kreatywny sposób działalność Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.

     

 


 

"Zwolnieni z terorii".

16 stycznia 2023 r. odwiedziły naszą szkołę uczennice I LO w Bydgoszczy, które przeprowadziły w klasach 2DTH i 2LT bardzo ciekawą lekcję na temat roli kobiet we współczesnym świecie. Wykład i warsztat był częścią  społecznego projektu, który samodzielnie opracowały w ramach pierwszej  Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Temat zainteresował naszych uczniów, a za szczególnie ważne uznali,  że prowadzącymi były ich rówieśniczki. Nie ma to jak nadawanie na tych samych falach!

 


 

Wizyta w firmie Agro-sieć.

Uczniowie klasy 2DTH mieli przyjemność gościć w siedzibie firmy Agro-Sieć w Chełmnie. Podczas wizyty młodzież miała okazję zapoznać się z historią i profilem działalności firmy. Podczas wykładów prowadzący przedstawili najnowsze rozwiązania technologiczne z dziedziny agrotroniki, nowoczesnego sposobu pobierania prób glebowych oraz zasady działania certyfikowanego serwisu maszyn. Punktem kulminacyjnym była oczywiście możliwość obejrzenia najnowocześniejszych maszyn rolniczych m.in. ciągnika gąsienicowego John Deere. Bardzo dziękujemy za przekazanie cennych informacji i gościnność!

Opiekunowie: D.Hermann, M.Balcerowska-Ogrodowicz, J.Sikorra

 


 

Rozwijamy się zawodowo.

Kolejny raz potwierdziliśmy wysoką jakość kształcenia zawodowego naszych uczniów, aż 15 uczniów z naszej szkoły zostało stypendystami w ramach projektu Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza. 

Tegoroczni stypendyści to:

1. Chudzińska Marta

2. Geisel Marta

3. Greszczeszyn Wiktoria

4. Jastrowska Iga

5. Jewasińska Maja

6. Kardach Paulina

7. Kulik Wojciech

8. Motławska Julia

9. Nowak Agnieszka

10. Olszewska Martyna

11. Sibilska Adrianna

12. Siwicka Daria

13. Skonieczna Wiktoria

14. Walczak Marta

15. Warych Andrzej

Serdecznie gratulujemy!!!

 


 

Uroczyste ogłoszenie wyników w konkuirsie "Bydgoszcz wolna od nałogów".

W siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników ósmej edycji konkursu profilaktycznego „Bydgoszcz zdrowa, wolna od nałogów – Moja recepta na zdrowie”. Głównym celem konkursu było zachęcanie młodzieży do kształtowania właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych. Prace uczennic naszej szkoły Karoliny Matusiak i Olgi Ziemer zostały wyróżnione natomiast Dominika Wegner zajęła drugie miejsce. Dziewczyny, dziękuję za zaangażowanie i gratuluję! Opiekun konkursu - Karolina Ossowska.

 


 

Warsztaty ceramiczne.

Uczniowie technikum architektury krajobrazu z klasy 3HTC gościli w Katedrze Architektury Wnętrz na Wydziale Sztuk Projektowych PBŚ. W ramach wizyty młodzież miała możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych. Zajęcia poprowadził Pan dr Piotr Tołoczko pracownik naukowy Katedry Architektury Wnętrz. Uczniowie otrzymali możliwość zmierzenia się z nową dla nich formą plastyczną i materiałem, jakim jest masa ceramiczna. Założeniem zajęć było stworzenie ceramicznych przedmiotów użytkowych. Zdolne dłonie naszej młodzieży stworzyły z masy ceramicznej kubki, misy, wazony i inne ciekawe przedmioty. Wykonane przedmioty poddane zostały procesowi suszenia, szkliwienia i wypalania. Po zakończeniu procesu technologicznego powstała ceramika zostanie zaprezentowana na szkolnej wystawie. Celem zajęć jest rozbudzenie wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie zdolności plastycznych i twórczych przyszłych architektów krajobrazu.

Opiekunowie: J. Sikorra, M. Świgoń

    

 


 

Cavaliada 2022.

16 grudnia 2022 r.,  grupa 30 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Katarzyną Kaczmarek, Barbarą Pejka, Hanną Walczak i Agnieszką Samczuk, uczestniczyła w największym w Polsce wydarzeniu jeździeckim na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Cavaliada to kilkudniowe, międzynarodowe zawody sportowe, pokazy z udziałem koni oraz targi sprzętu jeździeckiego, które odbywają się cyklicznie w największych miastach w  Polsce. Organizatorzy jak zwykle zadbali o dostarczenie widzom mocy zróżnicowanych, sportowych atrakcji. W piątek mieliśmy okazję podziwiać zmagania zawodników w konkursach skoków przez przeszkody Dużej Rundy, Małej Rundy, zawodów WKKW i najbardziej wyczekiwanego konkursu  dnia- potęgi skoków.Wzbudzający zwykle najwięcej emocji konkurs potęgi skoku, tym razem zakończył się szybko, na wysokości 180 cm, a zawodnikom nie udało się pobić rekordu skoku wzwyż z lat poprzednich, który wynosi 220 cm. Natomiast dużo wrażeń i nowych doświadczeń dostarczył nam niezwykle widowiskowy konkurs WKKW, a konkretnie próba terenowa, nietypowo odbywająca się w warunkach halowych.

Wielką gratką dla koniarzy były targi, gdzie na niezliczonych stoiskach można było zapoznać się z nowinkami dotyczącymi sprzętu, żywienia, usług czy wyposażenia stajni. Zakupy okazały się udane, a dodatkową atrakcją było spotkanie z Blanką Satorą, która stworzyła unikalny styl jazdy i pracy z końmi, płynnie splatając klasyczną hiszpańską szkołę jazdy i natural horsemanship.

    

 


 

Nasza Uczennica zdobyła 1 miejsce w konkursie.

9 grudnia 2022 r. w ZSCKR w Szczecinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Naukowych Mikołaja Kopernika.Konkurs przeprowadzony został pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Szczecińskiego Kuratora Oświaty a jego celem było upamiętnienie 550 rocznicy urodzin i 480 rocznicy śmierci wielkiego astronoma.

I miejsce w Konkursie zdobyła nasza uczennica Zuzanna Walichniewicz z klasy 2LT. Zuza najpierw musiała wykazać się wiedzą o życiu i dokonaniach naukowych Mikołaja Kopernika a następnie, w drugim etapie konkursu, rozwiązać zadania otwarte o tematyce astronomicznej.

Serdecznie gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów.

   

 


 

Teatr Kurtyna Krakowa w naszej szkole.

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spektaklu o charakterze profilaktycznym „Na sygnale”. Tematyka z życia wzięta: relacje rówieśnicze, pierwsze eksperymenty ze środkami psychoaktywnymi, zagrożenia i dramaty. Padło wiele pytań związanych z zachowaniami ryzykownymi, ale i odpowiedzi  – co w życiu się liczy, uwrażliwienie na drugiego człowieka, jak można pomóc, do kogo się zwrócić, jak być asertywnym…

Spektakl młodzież obejrzała dzięki współpracy z Bydgoskim Ośrodkiem Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”.

      

 


 

Sukces Uczniów ZSCKR w Bydgoszczy.

Mamy to!!! Nasz zespół w składzie: Antoni Olszewski i Hubert Olszewski (pod opieką pani Barbary Pejki) zajął 2 miejsce w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu przeznaczonego dla uczniów szkół rolniczych"Ucz się na Maksa" pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Organizatorzy konkursu to: Fundacja Zakłady Kórnickie i portal internetowy Agrokultura. Zadaniem dwuosobowych zespołów było opracowanie koncepcji współpracy 3 gospodarstw. Szkołę również reprezentowali: Juliusz Lepak i Aleks Kuciński. Gratulujemy wspaniałego wyniku.

 


 

Konkurs nakrycia stołu światecznego.

W ZSCKR w Nadrożu odbył się konkurs "Tradycyjne nakrycie Stołu Bożonarodzeniowego". Miło nam poinformować, że drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie : Grzegorz Totoń kl. 4DTC , Arkadiusz Plata kl. 3HTC , Magdalena Świgoń - opiekun zajęła III miejsce. Gratulujemy!

 


 

Mikołajkowy fitness.

Zgodnie z zapowiedzią,6 grudnia 2022 r. wyskakaliśmy wszystkie zbędne kalorie podczas MIKOŁAJKOWEGO FITNESSU ...Mikołaje, Śnieżynki, Renifery i inni pomocnicy Świętego byli nieco zabiegani... A gdzie prezenty?... Największym prezentem są endorfiny =)

Dziękuję za wspaniały poranek, K.Olszewska - Grinch =)

 


 

Indeks dla Rolnika.

7 grudnia 2022 r. w ZSCKR w Starym Brześciu odbył się półfinał IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Indeks dla Rolnika". Nasza szkołę reprezentowali Maja Jewasińska z klasy 4LTa, Andrzej Warych z klasy 4LTa oraz Hubert Olszewski z klasy 2CTL. Test sprawdzał  zaawansowaną wiedzę z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej. Rywalizacja była ogromna, poziom niezwykle wyrównany... Ale mamy sukces! Andrzej Warych był w ścisłej czołówce i przeszedł do kolejnego etapu - finału, który odbędzie się wiosną!
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe  reprezentowanie ZSCKR w Bydgoszczy.

    

 


 

"Pierwsza pomoc to też jest super moc".

Ostatni tydzień nosił znamiona zawierania przyjaźni w środowisku lokalnym oraz kształtowania postaw gotowości niesienia pomocy.Nasz Tomek Fantomem z opiekunką -p.Karoliną Olszewską -Graf, odwiedził młodszych kolegów ze szkół podstawowych nr 56 i 57 w Bydgoszczy.Już niebawem odwiedzimy kolejnych zainteresowanych uczniów, którzy mają ochotę nauczyć się udzielania pomocy poszkodowanym.Starszaków z klas 7 i 8 zapraszamy na warsztaty do ZSCKR w Bydgoszczy.

 


 

Turniej szkolny.

W naszej szkole odbyły się Misztrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Pierwsze miejsce zdobyła Saganowska Żaklina z kl. 3LTB, drugie Zaorski Mateusz 3LTB, a trzecie Jastrowska Iga z kl. 4L4B. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

 


 

Fizjoterapia koni.

Grupa naszych uczniów - przyszłych techników hodowców koni, uczestniczyła w kursie z podstaw fizjoterapii koni. Kurs poprowadziła Pani Małgorzata Murawska. Po teoretycznym zapoznaniu się z różnymi metodami fizjoterapii koni, uczniowie mieli możliwość w praktyce przećwiczyć niektóre z metod rehabilitacji koni. Wykorzystanie różnych metod w rehabilitacji koni ma na celu zapobieganie jak również leczenie chorób, urazów i kontuzji. Najczęściej stosowanymi zabiegami fizjoterapeutycznymi u koni są: terapia manualna (masaże), laseroterapia, terapia falami uderzeniowymi, magnetoterapia, elektroterapia, zabiegi chłodząco- rozgrzewające , stawianie baniek, przystawianie pijawek, kinesiotaping (plastrowanie). Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Murawskiej za przekazaną wiedzę, cierpliwość podczas ćwiczeń a także za miłą atmosferę podczas kursu. 

     

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Zostaliśmy wyróżnieni.

Dyrektor Szkoły Przemysław Woś, Kierownik Praktycznej Nauki Zwodu Elżbieta Kuprowska oraz nauczyciele Monika Grabowska oraz Jacek Sikorra w ramach współpracy z Politechniką Bydgoską uczestniczyli w Konferencji pt. "Politechnika Dialogu".W ramach konferencji między innymi zostały wygłoszone następujące wykłady: "O możliwościach współpracy z PBŚ – klasy politechniczne na horyzoncie", Pola i granice coachingu w nowoczesnej edukacji", "Nie wystarczy robić coś dobrze, otoczenie musi o tym wiedzieć, czyli techniki promocji szkół ponadpodstawowych kształcących w zawodach", "Jak dziś zrozumieć nastolatka?" "Gry dydaktyczne w edukacji" oraz przygotowane warsztaty, związane z nowoczesną edukacją.Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się również z stoiskami wystawowymi firm, wspierających nowoczesną edukację i kształcenie zawodowe oraz zwiedzić pracownie, poszczególnych Wydziałów Uczelni.Podczas konferencji Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ wręczyła Dyrektorom Szkół regionu nagrody w postaci statuetek za współpracę z Politechniką.Wśród wyróżnionych Szkół jest nasza Szkoła. Bardzo się cieszymy i liczymy na dalszą, owocną współpracę z Uczelnią.

 


 

Szkolny etap konkursu roztrzygnięty.

Odbył się szkolny etap ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Główną ideą olimpiady jest kształtowanie przezorności ubezpieczeniowej młodzieży i uczenie solidarności międzypokoleniowej – wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależądo innych pokoleń.Najwyższą liczbę punktów uzyskali uczniowie klasy IV D4C Mikołaj Paliwoda, Bartosz Kulwas i Jakub Sudrawski.Uczniowie jako zespół będą reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkim etapie Olimpiady.

Życzymy sukcesu naszym uczniom na kolejnym etapie olimpiady.

 


 

Październik w biblotece.

Jak co roku w październiku biblioteka szkolna w ramach Międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych zorganizowała Konkurs na hasło propagujące czytanie, Konkurs sleeveface-ubierz się w książkę oraz Konkurs na odczytanie tajemniczego hasła, skrywającego całą prawdę o czytaniu książek:) Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobra zabawę, a zwycięzcom - za pomysły i kreatywność!

    

 


 

"Stop agresji, tak kulturze".

W  piątek, 18 października 2022 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich odbyła się kolejna edycja Wojewódzkich Młodzieżowych Spotkań Samorządowych „Stop agresji – tak kulturze”. Naszą Szkołę reprezentowała Zuzanna Pryłowska z klasy 4LTb. Wygłosiła ciekawy referat  pt. „Prawa człowieka w świetle Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”, na podstawie przygotowanej, autorskiej prezentacji. Mówiła  z wielką swobodą i jako jedyna nie „podpierała się” kartką. Jury doceniło to wystąpienie, przyznając Zuzannie 3 miejsce.

     

 


 

Gardenia 2022.

Klasy technikum ogrodniczego 4 DTC i 4 D4C oraz 2 DTH uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do Poznania.  Podczas Międzynarodowych Targów Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa GARDENIA uczniowie mogli zapoznać się z nowymi trendami w florystyce i architekturze krajobrazu.Poza tym młodzież i nauczyciele wysłuchali wykłady dotyczące założeń ogrodowych w miastach Francji oraz Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.

 

 

Szkolne obchody Święta Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku tematem przewodnim była postać Ignacego Paderewskiego - ikony niepodległości.

    

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Warsztaty na Politechnice Bydgoskiej.

Klasa 1 LTb wraz z opiekunami A. Ryszewską - Urbańczyk i M. Grabowską uczestniczyła w warsztatach praktycznych pt. "Ocena jakości mięsa wieprzowego – „schabowy pod lupą”, prowadzonych przez dr hab. Hannę Jankowiak i dr inż. Aleksandrę Cebulską w ramach współpracy z Wydziałem Hodowli i Biologii Zwierząt Politechniki Bydgoskiej. Uczniowie ocenili jakość mięśnia najdłuższego grzbietu trzody chlewnej, czyli schabowego.Mogli laboratoryjnie ocenić podstawowe parametry poubojowej oceny mięsa wieprzowego, między innymi: barwę, marmurkowatość, pH, wyciek termiczny próbek.

 


 

Turniej klas piewrszych.

28 października 2022 r.odbył się TURNIEJ KLAS PIERWSZYCH - tradycja naszej szkoły, która na "chwilę" musiała ustąpić miejsca pandemii i obostrzeniom. Wróciliśmy z radością!

Klasy pierwsze zaprezentowały się w trzech kategoriach:

1. Prezentacja klasy

2. Karykatura wychowawcy

3. Show czyli talenty muzyczne czy kabaretowe

Młodzież, zamiast tradycyjnego chrztu, integrowała się podczas zabawy. Nagrodą w turnieju był PUCHAR DYREKTORA ZSCKR W BYDGOSZCZY, który zdobyła klasa 1Ltc -Gratulacje!

Imprezę przygotowała i prowadziła kl. 3DT z wychowawcą Karoliną Olszewską - Graf.

Zdjęcia - J. Kubicka 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 


 

XII Regionalny Kurs Orki.

28 października 2022 r. w ZSCKR w Bielicach odbył się XII Regionalny Konkurs Orki. W konkursie uczestniczyło 17 przedstawicieli szkół rolniczych. Ocenianiu podlegało między innymi prostoliniowość, głębokość i dokładność, jakość pracy pługa oraz wygląd zaoranej powierzchni. Orkę należało wykonać pługiem obracalnym 3-skibowym. Naszą szkołę w konkursie reprezentował Mikołaj Paliwoda z kl. 4d4c.

    

 


 

Braliśmy udział w konkurie: "Bądź fair - nie hejtuj".

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy wspólnie z Wydziałem Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz innymi instytucjami zorganizowała konkurs na spot profilaktyczny „Bądź fair – nie hejtuj”.Jego głównym celem było promowanie wśród młodzieży zasad równego traktowania, bez hejtu i mowy nienawiści oraz uświadamianie jak dużym problemem w ówczesnych czasach jest hejt. Spośród pierwszych i drugich klas, których konkurs dotyczył, tylko dwie klasy: 1HT i 2CTL postanowiły podjąć temat. Wynikiem było nagranie dwóch ciekawych spotów, każdy inny, ale trafnie podejmujących temat hejtu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w Pałacu Młodzieży 25 października 2022 r.

Filmy tworzyli: Marta Semenchenko, Antonina Kolasińska, Zuzanna Rosołowska, Agata Loose, Klaudia Lepczyńska i Marta Myszkowska z klasy 1HT oraz Oliwia Izdebska, Wiktoria Wawrzon, Samanta Golimowska, Dominika Błaszczak, Wiktoria Jaskólska, Małgorzata Jully, Mikołaj Sokołowski, Juliusz Łepak i Hubert Olszewski z klasy 2CTL

Gratulacje i podziękowania dla Uczniów i Wychowawczyń!

Koordynator szkolny: Małgorzata Skupińska

 


 

Architekci w muzeum.

Uczniowie technikum architektury krajobrazu z klas: 2DTH i 3HTC gościli w murach MUZEUM im. LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO W BYDGOSZCZY. Wizyta obejmowała zwiedzanie wystawy prac wybitnych polskich grafików Anny Sobol-Wejman i Stanisława Wejmana. Małżeństwo artystów w swojej wieloletniej twórczości posługuje się głównie technikami wklęsłodruku z wykorzystaniem akwareli i akwatinty. Zainspirowani twórczością grafików przystąpiliśmy do zajęć warsztatowych z wykorzystaniem techniki graficznej LINORYTU, która jest formą druku wypukłego, gdzie matrycę drukarską stanowi płytka z linoleum. Celem zajęć warsztatowych jest rozbudzenie wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie zdolności plastycznych i twórczych przyszłych architektów krajobrazu.

Opiekunowie: J. Sikorra, M. Świgoń

      

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 


 

Częściowe zaćmienie słońca.

Oglądaliśmy dzisiaj częściowe zaćmienie Słońca. W Bydgoszczy zjawisko można było obserwować od  godziny 11.11 do godziny 13.27. Prognoza pogody nie była optymistyczna, na niebie sporo chmur a nawet opady deszczu. Łapaliśmy chwile bezchmurnego nieba i podziwialiśmy widok Słońca przysłoniętego przez Księżyc. Udało się uczniom każdej klasy obecnej w szkole. Czekamy na kolejne zaćmienia...

     

 


 

Z wizytą w gospodarstwie ogrodniczym.

Uczniowie klasy 4 DTC w ramach zajęć praktycznych zapoznali się z organizacją produkcji w Gospodarstwie Ogrodniczym Pana Macieja Raszki w Łabiszynie. Druga połowa października to oczywiście intensywny sezon chryzantemowy, a właściwie jego zwieńczenie - pakowanie i wysyłka wyprodukowanych chryzantem doniczkowych. Produkcja chryzantemy trwała tu od lipca - od fazy sadzonki. Puste miejsca w szklarniach zajmą wczesne rośliny rabatowe  bratki, stokrotki, niezapominajki. W jednej ze szklarni zaczyna wybarwiać się już "gwiazda betlejemska " czyli wilczomlecz piękny. Wiele cennych informacji uczniowie uzyskali od Pana Mateusza Raszki - serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy za gościnność i otrzymane byliny do naszej szkolnej kolekcji!

 


 

Szachowe mistrzostwa szkoły.

24 pażdziernia 2022 r.  odbyły się w naszej szkole szachowe mistrzostwa szkoły.  Pierwsze miejsca zajęli  Dominika Kogut  z klasy 3 LTa i  Mateusz Zaorski z klasy 3 LTb. Tradycyjnie mistrzostwa zorganizował pan Roman Wiśniewski.

     

 


 

Spotkanie wicepremiera  Henryka Kowalczyka z nauczycielami szkół rolniczych.

20 października 2022 r. w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie pan wicepremier Henryk Kowalczyk, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wręczył w sposób uroczysty odznaczenia państwowe i akty mianowania nauczycielom. Kilkudziesięciu nauczycieli szkół rolniczych z całej Polski otrzymało również stopień nauczyciela dyplomowanego. Naszą szkołę w tym wielkim wydarzeniu reprezentował pan dyrektor Przemysław Woś.

 


 

III miejsce w konkursie.

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w IV Ogólnopolskim Konkursie  Fotograficznym Szkół Rolniczych "Kalejdoskop - cztery pory roku w rolnictwie - lato". Miło nam poinformować, że  uczennica Amelia Nowik z klasy 3 LTB zajęła III miejsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy pozostałym uczestnikom Konkursu za poświęcony czas na szukanie tego jedynego ujęcia - wszak zdjęcia robi człowiek,  a aparat to tylko narzędzie!

Organizatorzy Barbara Lewandowska, Irena Myśluk.


 

Kurs behawioru psów.

Rozpoczęła się nowa edycja kursu pt. Podstawy behawioru psa domowego" w ramach współpracy z Niepublicznym Ośrodkiem Szkoleniowym ADEPTUS

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Rajd pieszy po fordońskich górkach.

Czy nauczać można jedynie w szkolnych salach? Otóż nie!Uczniowie z klas czwartych wybrali się na rajd pieszy do Fordonu. Zwiedziliśmy Fordońską Dolinę Śmierci, dowiedzieliśmy się sporo o historii tego miejsca. Następnie mieliśmy okazję zwiedzić obszar Stawów i ocenić ich stan, dowiedzieć się również o genezie i co nieco o geologii tego obszaru. Zaliczony był również punkt widokowy, Dąb Napoleona i Stara Owczarnia. Znaleźliśmy też bagna!Rajd udał się wyśmienicie! Prawie 9 km w nogach. A Wy chcielibyście wybrać się na taką wycieczkę?

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Inżynieralia na Politechnice Bydgoskiej.

Klasy czwarte wraz z nauczycielami wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Politechnikę w Bydgoszczy w celu zapoznania przyszłych studentów z ofertą wyższych uczelni.

    

 


 

"Tylko prawda jest ciekawa..."

Tymi słowami przedstawił nam postać Józefa Mackiewicza p. Krzysztof Drozdowski, autor wielu publikacji historycznych. Sejm RP rok 2022 ogłosił m.in. Rokiem Józefa Mackiewicza. Prelegent przybliżył nam tą niesamowitą postać. Nonkonformizm Józefa Mackiewcza może być dla uczniów przykładem życia w zgodzie z sumieniem, w oparciu o prawdę. Bardzo dziękujemy p. Krzysztofowi za ciekawą lekcję historii.

    

 


 

Wycieczka integracyjna klasy 1 LTc.

Klasa wraz z wychowawcą panią Mileną Nowakowską- Kwaśniewską i panią Agnieszką Ryszewską - Urbańczyk brała udział w podchodach, gdzie celem było zapoznanie uczniów z najciekawszymi miejscami w Bydgoszczy, pomimo szybkiego tempa nie udało nam się dotrzeć do wszystkich zaplanowanych miejsc.

W ramach integracji graliśmy w kręgle, tańczyliśmy, śpiewaliśmy, rozmawialiśmy indywidualnie z naszą panią wychowawczynią mieliśmy czas, żeby się lepiej poznać.

Szczęśliwi i zmęczeni po kilku godzinach wróciliśmy do szkoły.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Z wizytą w Satjni Stary Jasiniec.

We wrześniu hodowcy koni z klas 1 DTC i 3 HTC udali się wraz z opiekunami B. Pejką, M. Ogrodowicz i K. Kaczmarek do Stajni Stary Jasiniec, gdzie odbyła się polowa wierzchowa próba dzielności koni rasy konik polski.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi zapisami programu hodowlanego dla koni rasy konik polski klacze i ogiery wpisane do ksiąg hodowlanych powinny taką próbę zaliczyć, aby utrzymać dożywotni wpis do księgi rasy konik polski.

Uczniowie mogli zapoznać się z zasadami przeprowadzania wierzchowej próby dzielności konika polskiego, podczas której komisja oceniała 8 elementów:

  1. zachowanie konia

  2. szybkość w stępie

  3. szybkość w kłusie

  4. długość kroku w stępie

  5. długość kroku w kłusie

  6. próba wysiłkowa

  7. pomiar tętna po 15 min od zakończenia próby

  8. pomiar liczby oddechów po 15 min od zakończenia próby

 

Dziękujemy właścicielom Stajni Stary Jasiniec za bardzo miłe przyjęcie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Wycieczka dydaktyczna do Chrystkowa.

Ogrodnicy z  4 DTC i 4 D4C  w Ośrodku Dydaktyczno - Muzealnym  Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Wisły. Uczniowie klas czwartych ogrodniczych odwiedzili sad dydaktyczny starych odmian jabłoni w Chrystkowie. Było co oglądać i smakować! Mieliśmy też możliwość zwiedzenia zabytkowej chaty mennonickiej z 1778 roku. Dziękujemy Panu Piotrowi Chomicz za oprowadzenie nas po Ośrodku i przekazanie wielu ciekawych informacji!

Przy okazji pobytu w Chrystkowie odwiedziliśmy naszego absolwenta Szymona Stachurskiego w jego szkółce bylin .Miło było znowu się spotkać  i podziwiać efekty jego pracy.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Zajęcia praktyczne klasy 4HT.

Odwiedziliśmy cudowne , niepowtarzalne miejsce !

Uczniowie klasy 4HT - architektura krajobrazu - odwiedzili w ramach zajęć praktycznych Szkółkę Traw Ozdobnych Henschke w Sycowie. Ciepłe przyjęcie przez właścicieli , możliwość poznania i zobaczenia na własne oczy bogatej oferty  traw  ,uzyskane cenne wiadomości na temat hodowli , produkcji i zastosowania traw ozdobnych ,  a nawet spacer na boso pomiędzy kępami traw czyli hortiterapia na własnej skórze ! To wszystko powoduje , że długo nie zapomnimy tej wizyty i z pewnością i wielką ochotą wrócimy.

Dziękujemy Pani dr inż. Monice Henschke za możliwość uczestniczenia w tak ciekawych zajęciach !

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Mięsiąc w nowej szkole.

Jak ten czas szybko płynie dopiero niedawno było rozpoczęcie roku szkolnego, a już miesiąc nauki za nami.  Klasa 1 LTc wraz z panią Kwasniewską obchodzi święto Naszych chłopców.

Dziękujemy w imieniu całej klasy mamie Oli za pyszne rogaliki.

 


 

Wzyta w kompleksie sportowym Zawisza.

Uczniowie architektury krajobrazu z klasy 2DTH uczestniczyli w zajęciach terenowych odbywających się na obiekcie sportowym Zawisza. Młodzież obejrzała murawę sportową znajdującą się na głównej płycie stadionu i płytach bocznych. Informacje dotyczącą składu gatunkowego murawy, przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjny oraz parku maszynowego przybliżył młodzieży greenkeeper, czyli osoba odpowiedzialna  za murawę sportową na bydgoskim stadionie Zawisza. Celem zajęć było poszerzenie teoretycznych wiadomości uczniów o część praktyczną dotyczącą trawników sportowych.                                                                                   

Opiekun: J. Sikorra

 


 

Wizyta w Collegium Medicum.

Uczniowie architektury krajobrazu z klasy 3HTC uczestniczyli w zajęciach terenowo – laboratoryjnych prowadzonych przez panią dr Iwonę Paszek i pana dr Macieja Balcerka, pracowników naukowych Katedry Botaniki Farmaceutycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy. W części terenowej uczniowie zwiedzili ogród roślin leczniczych i kosmetycznych, ze szczególnym uwzględnieniem roślin bogatych  w olejki eteryczne i kumaryny. Część laboratoryjna polegała na mikroskopowaniu wypreparowanych tkanek organów roślinnych posiadających w swej strukturze olejki eteryczne (rumianek pospolity, mięta pieprzowa) oraz na wytrąceniu metodami laboratoryjnymi z tkanek roślinnych barwników takich jak: chlorofile,  antocyjany, karotenoidy. Celem zajęć było poszerzenie wiadomości uczniów dotyczących zastosowania i wykorzystania roślin zielarskich uprawianych w ogrodach.                                                                     

Opiekun: J. Sikorra

   

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy podczas Uroczystości Szkolnych Święta Patrona.

19 września 2022 r. spełniliśmy życzenie Sybiraków. Podczas szkolnych obchodów Dnia Patrona pan Mirosław Myśliński, Prezes Związku Sybiraków, oddział w Bydgoszczy, odsłonił tablicę upamiętniającą Sybiraków, patronów naszego Technikum. Ks. bp Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej dokonał poświęcenia tablicy. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Sybiracy. W imieniu Prezydenta Bydgoszczy pan Mirosław Kozłowicz, zastępca Prezydenta Bydgoszczy, a w imieniu Wojewody Kujawsko - Pomorskiego pani Grażyna Szabelska, Pełnomocnik wojewody ds. rodziny, złożyli pod tablicą kwiaty. Uroczystość połączona była ze ślubowaniem klas pierwszych na sztandar szkoły. Splendoru naszemu świętu dodało odznaczenie sztandaru szkoły przez pana Mirosława Myślińskiego.

Jesteśmy dumni z udziału naszych cudownych uczniów w tym wydarzeniu. Cała społeczność szkoły zaangażowała się w organizację Dnia Patrona. Szczególne podziękowania należą się pani Irenie Myśluk i pani Aleksandrze Jaskólskiej-Małkowskiej, które przygotowały piękny program artystyczny.

Nasi goście byli wzruszeni. Ta uroczystość przechodzi do historii naszej szkoły, jako jedno z najważniejszych wydarzeń.

     

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 


 

Wycieczka integracyjna klasy 1LTa.

Uczniowie klasy 1LTa wraz z wychowawcą I.Pelowską oraz opiekunem S.Ładanaj,  korzystając z ostatnich słonecznych dni, udali się w ramach integracji na wycieczkę. Ponieważ aż 14 osób jest spoza Bydgoszczy warto było zobaczyć zabytki i atrakcje turystyczne miasta. Humory dopisywały a obecni wśród nas rodowici bydgoszczanie dobrze się przygotowali przedstawiając ciekawostki na turystycznym szlaku.

 


 

Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia w prosektorium.

13 września 2022 r. odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne w prosektorium w ramach współpracy z Wydziałem Biologii i Hodowli Zwierząt Politechniki Bydgoskiej.Uczniowie klas pierwszych technikum weterynarii poznają podstawowe mięśnie szkieletowe kończyn i tułowia zwierząt gospodarskich i towarzyszących.Oczywiście z niecierpliwością uczniowie czekali na moment preparowania mięśni. 

Dziękujemy serdecznie Panu dr inż. Janowi Wachowi, który kolejny raz przybliża uczniom naszej szkoły tajniki anatomii zwierząt w praktyce.

 


 

Szkolenia BHP dla klas I

W klasach I odbywają się szkolenia z zakresu BHP, Ppoż. oraz ergonomii pracy w zawodach branży rolniczej, weterynaryjnej i ogrodniczej.W ramach kursu nasi uczniowie poznają wypadki na stanowiskach pracy, powtarzają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, uczą się reagować na zagrożenia w miejscach pracy oraz przechodzą podstawowe szkolenie Ppoż.  Dziękujemy Pani Hannie Tobolskiej za wieloletnią współpracę z naszą szkołą w zakresie szkoleń BHP, Ppoż. i instruktażu stanowiskowego.

    

 


 

Szansa na stypendium.

Uwaga!!!
 

1 września 2022 r. rusza nabór wniosków o przyznanie stypendium Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza na rok szkolny 2022/2023.

Jak aplikować o stypendium:

  • nabór wniosków trwa od 1 do 30 września,

  • potrzebne dokumenty: wniosek o przyznanie stypendium, kopia świadectwa szkolnego, kopie dokumentów potwierdzających pozalekcyjne osiągnięcia edukacyjne rozwijające umiejętności zawodowe, UWAGA: Kopie wszystkich dokumentów dołączonych do wniosku muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły lub innego upoważnionego do tego rodzaju czynności pracownika szkoły,

  • wydruk elektronicznej wersji wniosku uzupełniony o podpis wnioskodawcy wraz z dokumentami można składać osobiście lub przesłać drogą pocztową na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń).

 

O stypendium na dany rok szkolny może ubiegać się uczeń, który spełni łącznie następujące warunki:
1) w danym roku szkolnym uczęszcza do publicznej bądź niepublicznej szkołyzawodowej znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego;
2) uzyskał promocję do klasy programowo wyższej, w której będzie kontynuować naukę przez co najmniej 2 semestry szkolne;
3) jest uczniem co najmniej klasy II szkoły zawodowej;
4) uzyskał w ostatnim, zakończonym roku szkolnym średnią ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych (z wyłączeniem praktyk zawodowych) obliczoną w oparciu o świadectwo szkolne z poprzedniego roku nauki, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, bez zaokrągleń na poziomie nie niższym niż:
a) w przypadku uczniów szkół branżowych: 4,00;

b) w przypadku uczniów technikum, którzy w poprzednim roku nauki zostali laureatami bądź finalistami konkursów, turniejów lub olimpiad wymienionychw § 4: 4,00;
c) w przypadku pozostałych uczniów technikum: 5,33.

 

Szczegóły i informacje: KLIKNIJ

 


 

Centralna inauguracja roku szkolnego.

05 września 2022 r. w ZSCKR w Golądkowie (pow. pułtuski) miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 szkół, których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Byliśmy obecni pośród 61 szkół. Rok szkolny uroczyście zainaugurował wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, p. Henryk Kowalczyk. Naszą szkołę reprezentował p. Dyrektor i poczet sztandarowy, pod opieką p. Tomasza Remińskiego. Niesamowite wrażenie robi widok 61 pocztów sztandarowych w jednym miejscu... Gratulujemy organizatorom!

 


 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 

Kontakt

  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy
    85-836 Bydgoszcz, ul. Filmowa 1
  • 052-372-62-65
    052-372-62-75

Galeria zdjęć