Nawigacja

Z życia szkoły

Wydarzenia 2018/2019

 

Studniówka 2019.

11 stycznia 2019 r.  Sudniówka ZSCKR przeszła do historii. Dyrekcja, Przedstawiciele Rodziców, Nauczyciele oraz najważniejsi obecni -  Maturzysci 2019 zebrali się o godzinie 19.00 w restauracji Hotel Park w Bydoszczy. Uroczysty bal rozpoczął Dyrektor p. Andrzej Wiosna, następnie mieliśmy okazję podziwiać Poloneza. Zabawa trwała do białego rana, a wspomienia pozostaną na całe życie. Maturzystom życzymy wytwrałości w przygotowaniu do egzaminu dojrzałości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

 


 

Szkolenie  Borpa.

8 stycznia  2018 r.  klasy 3 CTL i 2 HTF uczestniczyły w warsztatach przygotowanych w Bydgoskim Ośrodku Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „Borpa” w ramach edukacji zdrowotnej. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak zwiększyć poczucie własnej wartości. Ponadto, ćwiczyli umiejętność mówienia i przyjmowania komplementów oraz reagowania na krytykę. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że warto było dowiedzieć się czegoś o sobie i przećwiczyć umiejętności, które pozornie są dla nas proste.

 


 

Szkolenie "Podstawy behawioru psów".

W grudniu i styczniu uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu pt:" Podstawy behawioru psów"  zorganizowany  przez N.O.E. ADEPTUS. Kurs składał się z części teoretycznej, która odbywała się u nas w szkole oraz zajęć praktycznych. Praktyka odbyła się w schronisku oraz w Kynoparku, gdzie uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Podczas kursu został omówiony: dobrostan psa; rozpoznawanie symptomów stresu u psów; techniki redukcji stresu; praca z psem w wykorzystaniem możliwości wynikających z zachowaniem instynktownych; podłoża i rodzaje agresji; rozpoznawanie pierwszych oznak agresji i metody zabezpieczenia się przed jej skutkami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny.

 


 

 


 

Jasełka  "Bóg się rodzi ?".

Tradycją naszej szkoły jest spotkanie wygilijne pośród Przyjaciół ZSCKR Dyrekcji, Grona pedagogicznego, Pracowników oraz Uczniów szkoły.  Z tej okazji chętni uczniowie z klas 2Lta, 1 Lta  oraz  "Święty Józef" z klasy 3DTF razem  z p. B. Piotrowskim przy pomocy  p. K  Wolskiej  i p. R. Wiśniewskiego z szkolnym  zespołem "Ogrodnik Team" przygotowali j tegoroczne jasełka. Miały one wprowadzić wszystkich w święta Bożego Narodzenia. Podczas wystąpienia  przedstawiono sens Świąt i cel samego Wcielenia Jezusa Chrystusa.Wspólnie poczuliśmy jak wyjątkowy to "czas".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

 


 

Świąteczny turniej piłki nożnej.

Koniec roku tuż tuż, a my nie zwalniamy tempa! 18 grudnia 2018 r., odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej dla dziewcząt. Nasze uczennice rozegrały trzy mecze, prezentując wysoki poziom. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajęła drużyna 4 LTa/4LTc w składzie: Weronika Wojciechowska, Nikola Bruzda, Renata Kobylarz, Patrycja Kiełbowicz, Sara Grochowska. Drugie miejsce, po zaciętej walce (2:2 po1 połowie), wywalczyły uczennice 2LTb: Anna Pasternacka, Julia Kubacka, Marta Augustynowicz, Kamila Kruczkowska, Martyna Słysz. Natomiast trzecie miejsce, zajęły dziewczęta z klas 4DTM, 3LT i 2LTb: Małgorzata Wiśniewska, Natalia Szczygieł, Klaudia Affeldt, Wiktoria Szyfer, Anna Salkowska. Uczestniczki otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy, dziękujemy za udział i sportowe emocje. Organizatorzy.

 


 

Szkolny etap konkursu matematycznego.

12 grudnia 2018r. w ZSCKR w Bydgoszczy przeprowadzono  Etap Szkolny XX Konkursu  Matematycznego EUKLIDES. Do Etapu Rejonowego Konkursu EUKLIDES zakwalifikowała się   ALICJA TIETZ Z KLASY 3CTL.

Wyniki  Etapu Szkolnego Konkursu Matematycznego EUKLIDES:

1. Alicja Tietz  z   kl. 3CTL             ( 23pkt )

2. Weronika Pezała z kl. 2HTF     ( 15pkt)

3. Klaudia Bezka   z kl. 3HT          ( 14pkt)

4. Anna Krysztoforska z kl. 2LTb ( 14pkt)

5. Karolina Opalińska z kl. 3CTL  ( 13pkt)

6. Dawid Konowalski z kl. 2HTF  ( 11pkt)

7. Mikołaj Ciaciuch  z kl. 3DTF     (10 pkt)

8 .Anita Plata  z kl. 4HT

9. Julita Stachowska z kl. 4HT

10. Mateusz Kieruj  z kl. 2LTb

11. Patryk Olszewski  z kl. 3DTF

12. Kamil Dziennik z kl. 4DTM

13. Anna Pasternacka z kl. 2LTb

GRATULACJE!

 

 ETAP REJONOWY 7 MARCA 2019R.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dyrektorów  i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.

           Organizator szkolny  Konkursu: M. Suchomska

 

     

 


 

Łączy nas krew, która ratuje życie.

12 grudnia  2018 r. odbyła się w naszej szkole kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Cieszymy się, że nasi uczniowie znajdują w sobie empatię i chcą pomagać potrzebującym. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej akcji! Organizatorki.

 


 

Akcja Miś zakończona.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazane zabawki, misie. Dzięki współpracy z Alcatel Lucent zebrane dary trafiły do bydgoskich szpitali,  PCK, świetlicy środowiskowej oraz Domu Pomocy Społecznej -Słoneczko. Prezenty przekazane zostały  też dzieciom w  Domu Samotnej Matki i w Domu Dziecka na Stolarskiej i Dunikowskiego.

 


 

Zajęcia na UTP.

7 grudnia 2018 r. klasa 3 DTF i 2 HTF (t. rolnik) uczestniczyły wraz z opiekunami M. Grabowską  i M. Balcerowską-Ogrodowicz w zajęciach praktycznych pt. "Szkodniki i choroby roślin uprawnych i ogrodniczych" w Pracowniach Entomologii i Fitopatologii i i Mykologii Molekularnej. Uczniowie zapoznali się ze podstawowymi szkodnikami i chorobami roślin uprawnych na konkretnych okazach.

 


 

Wielki sukces Uczniów ZSCKR.

6 grudnia 2018 r. w ZSCKR w Starym Brześciu odbył się półfinał V edycji konkursu "Indeks dla rolnika". W konkursie brało udział  prawie 60 uczniów z 19 szkół . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Alina Krzyżan, Mikołaj Ciaciuch oraz Kacper Szczepaniak. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu rolnictwa. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu. Poziom był niezwykle wysoki i wykraczający poza ramy szkolnego programu nauczania. Nasi reprezentanci wykazali się ogromną wiedzą zajmując II (Mikołaj Ciaciuch) oraz V miejsce (Alina Krzyżan) i będą walczyć o indeks w etapie centralnym. Gratulujemy!

 


 

Mikołajkowy fitness.

W tym roku grupa chętnych uczennic postanowiła dodatkowo poćwiczyć i w ten sposób świętować Mikołajki. Było bardzo sympatycznie, energetycznie, wesoło i świątecznie!

 


 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

5 grudnia 2018 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole tego dnia wolontariusze zaakcentowali swoją misję, jaką mają do spełnienia. Tego dnia sprzedawane były babeczki, a pieniążki zostaną przekazane na szczytny cel. Miłym akcentem były cukiereczki rozdawane uczniom w myśl zasady dobro powraca, życząc wszystkim miłego dnia. Bo jak ważna jest nasza pozytywna postawa w dalszym działaniu, by służyć innym.

 


 

Narodowa Wystawa Rolnicza.

W dniach 30 listopada- 2 grudnia 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywała się Narodowa Wystawa Rolnicza, gdzie swoje stoisko posiadało ZSCKR w Bydgoszczy. Na wystawie  byli  obecni uczniowie ZSCKR w Bydgoszczy  z  Dyrektorem p. Andrzejem Wiosną oraz opiekunami- p. Joanną Grygiel i Karoliną Wolską. Podczas dni wystawienniczych można dowiedzieć się historii szkoły,  informacji o kierunkach kształcenia oraz wszystkich atutów uczenia  się w bydgoskiej placówce.

Zdjęcie poniżej: Dyrektorzy szkół ZSCKR województwa kujawsko-pomorskiego z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Janem Krzysztofem Ardanowskim

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

 


 

Szachów ciąg dalszy.

28 listopada  2018 r. w naszej szkole rozegraliśmy symultanę szachową z opiekunem szkolnej sekcji szachowej, p. R. Wiśniewskim. W grze jednoczesnej - pięciu na jednego zwyciężył nauczyciel.

    

 


 

Wizyta na Jarmarku Uniwersyteckim.

24 listopada 2018 r. słuchacze Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego uczestniczyli w Jarmarku Uniwersyteckim - Dobra Polska Wieprzowina, który odbył się na terenie Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie wiedzy konsumentów dotyczącej przetworów wieprzowych, pochodzących z polskiej wieprzowiny. Podczas wykładów przedstawione zostały zalety i korzyści płynące z wykorzystania rodzimych ras trzody chlewnej. W trakcie trwania Jarmarku odbyła się degustacja produktów wieprzowych pochodzących z polskich świń.

 


 

Mistrzostwa szkoły w szachach.

 

20 listopada  2018 r. odbyły się  szachowe mistrzostwa szkoły. Pierwsze miejsce wywalczyła Małgorzata Szczurek z klasy 3 LT, drugie Paulina  Lewandowska - 3 LT, trzecie Kacper Starczewski  - 2 HTF.

 


 

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym.

15 listopada  2018 r. odbyły się  mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym.  W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Patrycja Stachowicz z klasy 1 LTa, drugie Małgorzata Szczurek - 3LT, trzecie Aleksandra Dąbrowska - 2HTF. W kategorii chłopców piersze miejsce zajął arkadiusz Prowadzisz - 4  LTc, drugie Kamil Dziennik - 4DTM, trzecie Szymon Olszewski - 1 LTc. Gratulujemy.

 


 

"Książka to przyszłość".

 Każdego roku w październiku biblioteki szkolne mają swoje Święto. Zostało ono ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Wpierw był to tylko jeden dzień, a od 2008 roku cały październik. Hasło tegorocznego Święta – „Książka to przyszłość”. Biblioteka szkolna przygotowała gazetki tematyczne oraz  liczne Konkursy. Dziękując wszystkim uczniom za liczny udział w konkursach, gratulując zwycięzcom, liczymy na taką samą aktywność za rok.

 


 

100 lat Niepodległej.

9 listopada  2018 r. w naszej szkole  odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęciem apelu  było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn wykonano dokładnie o godzinie 11.11, w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno- filmowo- muzyczny „Dla Niepodległej”. Wszyscy zgromadzeni przeżyli pełne wzruszeń wydarzenie, które przypominało długą drogę Polski do odzyskania niepodległości. Głównym pomysłodawcą i organizatorem był p. T. Remiński, oprawę muzyczną zapewnił zespół Ogrodnik Team z p. R Wiśniewskim.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

 


 

Prewencyjne spotkania z Policją.

Tradycyjnie klasy pierwsze odbyły spotkania z funkcjonariuszami policji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Pan Grzegorz Krzyżanowski, pracownik Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji WYŻYNY w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił uczniom  podstawowe akty prawne, które być może nam nigdy się nie przydadzą, ale dobrze je znać. Bo przecież nieznajomość prawa szkodzi... Uczniowie mieli też sporo pytań, na które dostali wyczerpujące odpowiedzi. To był a kolejna ciekawa lekcja życia. Dziękujemy !

 


 

SKS-y na 100 lecie niepodległości.

Dziewczęta  ZSCKR w Bydgoszczy, biorące udział w Ogólnopolskim Programie SKS, dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięły udział w akcji społeczności SKS-owej, której celem było stworzenie kolażu ze zdjęć grup w biało-czerwonych barwach. Efekty naszej sesji zdjęciowej na stronie internetowej szkoły, natomiast kolaż w załączonym linku.

kliknij

 


 

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”, realizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska, całkowicie sfinansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W dniach 5 i 6 listopada 2018 r. uczniowie klas pierwszych, ich rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli warsztatach prowadzonych przez  jedną   z Emisariuszek Bezpiecznego Internetu, p. Annę Wróblewską – Zawadzką. Uczestnicy dowiedzieli się szeregu ciekawych informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się w sieci . Okazało się, że nasza wiedza na ten temat nie jest za dobra.  Wielu zdziwiło się, jakie zagrożenia niesie bezkrytyczne korzystanie z sieci. Warsztaty z pewnością pozwoliły wszystkim uzmysłowić, że Internet ma swoje dobre i złe  strony i wiele zależy od samych użytkowników.

 


 

Szkolenie w Minikowie.

7 listopada  2018 r. w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie uczniowie klasy 2HTF wraz z p. D.Hermann uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym technologii ochrony i nawożenia rzepaku ozimego. Celem szkolenia było przekazanie wiedzy na temat nowych odmian rzepaku oraz ich właściwości takich jak: zimotrwałość, genetyczna odporność na wirusa żółtaczki rzepy, wysokość i stabilność plonów. Uczniowie zapoznali się również z nowymi preparatami do ochrony rzepaku. Poruszono również kwestie terminowego stosowania i odpowiedniej aplikacji nawozów. Szkolenie zakończyło się prezentacją różnych odmian rzepaku ozimego posianych na polach demonstracyjnych.

 


 

Mistrzostwa szkoły w bowlingu.

Mistrzostwa Szkoły w Bowlingu już za nami. Nasi uczniowie rywalizowali ze sobą już po raz 13, jak zwykle w kręgielni Olimpic Bowling Centre. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa 4 DTM reprezentowana przez: Klaudię Affeldt, Małgosię Wiśniewską, Krystiana Tuchółkę, Jakuba Suchowieckiego, Macieja Suchowieckiego, Kamila Dziennika. To trzecia, i zarazem ostatnia, wygrana tej klasy. Drugie miejsce zajęła klasa 3 DTF natomiast trzecie 4 HT. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Roksana Białowąs a najlepszym zawodnikiem Maciej Suchowiecki. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

 


 

"Etykieta rozszyfrowana - wiem, co kupuje i jem".

 26 października 2018 r.  w ramach edukacji zdrowotnej oraz przystąpienia szkoły do Wojewódzkiego Programu „Etykieta rozszyfrowana – wiem, co kupuję i jem”, pani Mirosława Kierblewska, która jest autorką programu i pracownikiem Działu Oświaty i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Bydgoszczy, wprowadziła uczniów klas pierwszych i czwartych w jego tematykę. Młodzież miała okazję wysłuchać interesującego wykładu na temat podstawowych zasad racjonalnego odżywiania się w związku z publikacją nowej piramidy zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Program będzie realizowany w bieżącym roku szkolnym przez Zespół ds. Promocji Zdrowia.

 


 

Wykłady Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

23 października 2018 r.  młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wykładach zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Wyższej Szkole Gospodarki. Wykłady miały na celu zapoznanie z hasłem przewodnim tegorocznej edycji  XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Każda edycja olimpiady podporządkowana jest innej myśli przewodniej. W tym roku jest to „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”. Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia. Etap szkolny odbędzie się 7 listopada 2018 r.

 


 

Mecz wolnych pokoleń.

Kolejne przedsięwzięcie związane z obchodami Święta Niepodległości za nami !

Mecz  zorganizowany przez p. T. Remińskiego okazał się wielkim sukcesem. Wwalka trwała do ostatniej sekundy. Lepszymi strzelcami okazali się Uczniowie, a mecz wygraliśmy My wszyscy - mogący się cieszyć z 100 rocznicy uzyskania przez Polskę Niepodległości =).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

 


 

Konkurs "Wszystko o Polsce, Mojej Ojczyźnie".

Uczennice klasy 2LTb zwyciężyły w finale szkolnego konkursu, zorganizowanego przez p. T. Remińskiego i P. Wosia w ramach szkolnych  obchodów 100 lecia Niepodległości: "Wszystko o Polsce, mojej Ojczyźnie".  Gratulujemy przedstawicielom wszystkich klas!

 


 

Zajęcia na UTP.

19 października 2018 r. uczniowie klasy III DTF w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w wykładzie"Nawadnianie płodow rolnych jako czynnik kształtujący plon" w Pracowni Melioracji i Agrometerologii na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii.Wyklad prowadzila Pani dr inż. Renata Kuśmierek-Tomaszewska.

 


 

Dzień chleba żytniego.

16 października 2018 r. obchodziliśmy Dzień Żytniego Chleba.   Akcja organizowana jest  co roku. Głównym  jej przesłaniem jest propagowanie idei spożywania chleba, produkowanego na naturalnym zakwasie. Młodzież dzięki hojności sponsorom mogła degustować  różne rodzaje pieczywa. Miłym akcentem artystycznym tego dnia były pieśni wykonane przez szkolny zespół muzyczny. Serdecznie dziękujemy partnerom, którzy włączyli się do naszej akcji i zasponsorowali nie tylko pieczywo, ale również powidła, smalec, pasztet. Nasi sponsorzy: Piekarnia  „Piekuś”, „ Stan-Mar” Czarże, „Piątkowscy”, „Staropolska”, gospodarstwo sadownicze E.M.Chabowcy.

Organizatorki: K.Olszewska-Graf, A. Ryszewska- Urbańczyk, M. Grabowska,  B. Jankowska, I Myśluk, M. Balcerowska- Ogrodowicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

 


 

W tak ważnym dniu w roku szkolnym, w  Dniu Komisji Edukacji Narodowej, pragniemy złożyć Nauczycielom  oraz Pracownikom Oświaty najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

 


 

Otwarcie Centrum wolontariatu w Bydgoszczy.

9 października 2018 r. grupa wolontariuszy wraz z opiekunem gościli na otwarciu Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, które mieści się przy ulicy Gdańskiej 5, dawniej mieściła się tu popularna księgarnia Współczesna. Młodzież miała okazję poznać miejsce, które zostało stworzone z myślą o wolontariuszach. Na parterze znajduję się strefa „relaksu” – z kawiarnią, czytelnią nawiązującą do tradycji tego miejsca, kącikiem zabaw dla dzieci oraz spokojniejszym zakątkiem dla seniora. Uczniowie zapoznali się z zakresem działania centrum, dzięki któremu będą mogli  realizować swoje pomysły. Między innymi wysłuchali prelekcji dotyczącej wolontariatu pracowniczego i korzyści płynących z pomagania innym.

 


 

Reprezentacja szkoły w biegach  przełajowych.

9 października 2018 r. uczestniczyliśmy w „Licealiadzie” -  w powiatowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Obie drużyny dały z siebie wszystko, za co dziękujemy. Ostatecznie dziewczęta zajęły 9 a chłopcy 16 miejsce.

 


 

Zajęcia na UTP.

27 września 2018 r. klasa 4 LTa w ramach zajęć praktycznych uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych pt. "Ocena jakości mięsa wieprzowego" w Katedrze Trzody Chlewnej na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt UTP  w Bydgoszczy wraz z opiekunem M. Grabowską. Uczennice oceniały jakość mięsa pod względem barwy, wycieku termicznego, wycieku swobodnego, pH, kruchości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny.

 


 

Wycieczka do Muzeum II  Wojny Światowej.

26 września 2018 r.  rozpoczeliśmy w naszej szkole obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pirerwszym punktem programu obchodów była zorganizowana wycieczka o charkterze  historyczno-  krajoznawczym do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.Wyjazd z klasą 4DTM zorganizowali panowie: P. Woś i T. Remiński.

 


 

Mistrzostwa szkoły w kręglach.

 

24 września 2018 r. odbył się turniej klas I o puchar Dyrektora ZSCKR w Bydgoszczy na kręgielni Olimpic Bowling Center w ramach wyjścia integracyjnego z wychowawcami klas: J. Grygiel, M. Paruch, M.Grabowską i T. Remińskim. Klasy podczas rywalizacji zmagały się -  każda na 3 torach przez godzinkę. Rywalizacja była zacięta. Wychowawcy klas wspierali swoje klasy i aktywnie uczestniczyli w rozgrywkach.  Puchar za zajęcie I miejsca otrzymała klasa 1 HTC p. J. Grygiel. Zwycięskiej klasie gratulujemy!

 


 

Święto Patrona  ZSCKR w Bydgoszczy.

17 września 2018 r.  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły, upamiętniająca 79 rocznicę deportacji Polaków w głąb Rosji. Podczas apelu mogliśmy zagłębić się dramaturgię tamtych czasów i wywołać klimat zadumy nad historią i losami Polaków.  Szczególnie wzruszyły nas słowa Prezesa Związku Sybiraków Oddziału w Bydgoszczy Mirosława Myślińskiego, który  wspomnieniami wrócił do wydarzeń z tamtych tragicznych  lat. Głos  podczas apelu zabrał również Dyrektor p. Andrzej Wiosna. Podczas apelu uczniowie klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godnymi  tej tradycji i będą  sumiennie wykonywać obowiązki ucznia ZSCKR. Uroczystość przygotowała młodzieź z klasy 2 Ltb pod opieką:  A. Jaskólskiej- Małkowskiej, I. Myśluk, D. Herman, M. Grabowskiej. Nad oprawą muzyczną czuwał p. R. Wiśniewski z szkolnym zespołem "Ogrodnik team".

 

   

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

 

 


 

Kuźnia młodego przedsiębiorcy.

Od 3 września 2018 r. nasza szkoła realizuje projekt ekonomiczny "Kuźnia młodego przedsiębiorcy" Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Projekt jest realizowany w 47 szkołach rolniczych, którego organem prowadzącym i nadzorującym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Liderem tego przedsięwzięcia jest ZSCKR w Janowie. Celem projektu jest rozbudzenie postaw i zachowań przedsiębiorczych, planowanie działalności gospodarczej, kształtowanie umiejętności wśród uczniów w zakresie pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą, zarządzanie przedsiębiorstwem.

Okres realizacji projektu 03 września 2018 r. - 10 czerwca 2019 r. Odpowiedzialna za projekt p.Hanna Walczak.

       

 


 

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno- wychowawczych 2018/19.

3 września 2018 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pan Dyrektor Andrzej Wiosna serdecznie wszystkich powitał, szczególnie uczniów klas rozpoczynających naukę w naszej szkole. Podczas uroczystości został odczytany list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  -  Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Gościliśmy również przedstawicieli Związku Sybiraków Oddział w Bydgoszczy.  Apel zakończył występ zespołu Ogrodnik - Team.

.   

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

 

Kontakt

  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy
    85-836 Bydgoszcz, ul. Filmowa 1
  • 052-372-62-65
    052-372-62-75

Galeria zdjęć