Wydarzenia 2018/2019

Konkurs "Wszystko o Polsce, Mojej Ojczyźnie".

Uczennice klasy 2LTb zwyciężyły w finale szkolnego konkursu, zorganizowanego przez p. T. Remińskiego i P. Wosia w ramach szkolnych  obchodów 100 lecia Niepodległości: "Wszystko o Polsce, mojej Ojczyźnie".  Gratulujemy przedstawicielom wszystkich klas!

W tak ważnym dniu w roku szkolnym, w  Dniu Komisji Edukacji Narodowej, pragniemy złożyć Nauczycielom  oraz Pracownikom Oświaty najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny oraz profil szkoły  na    (kliknij na logo).

Otwarcie Centrum wolontariatu w Bydgoszczy.

9 października 2018 r. grupa wolontariuszy wraz z opiekunem gościli na otwarciu Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, które mieści się przy ulicy Gdańskiej 5, dawniej mieściła się tu popularna księgarnia Współczesna. Młodzież miała okazję poznać miejsce, które zostało stworzone z myślą o wolontariuszach. Na parterze znajduję się strefa „relaksu” – z kawiarnią, czytelnią nawiązującą do tradycji tego miejsca, kącikiem zabaw dla dzieci oraz spokojniejszym zakątkiem dla seniora. Uczniowie zapoznali się z zakresem działania centrum, dzięki któremu będą mogli  realizować swoje pomysły. Między innymi wysłuchali prelekcji dotyczącej wolontariatu pracowniczego i korzyści płynących z pomagania innym.

Reprezentacja szkoły w biegach  przełajowych.

9 października 2018 r. uczestniczyliśmy w „Licealiadzie” -  w powiatowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Obie drużyny dały z siebie wszystko, za co dziękujemy. Ostatecznie dziewczęta zajęły 9 a chłopcy 16 miejsce.

Zajęcia na UTP.

27 września 2018 r. klasa 4 LTa w ramach zajęć praktycznych uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych pt. "Ocena jakości mięsa wieprzowego" w Katedrze Trzody Chlewnej na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt UTP  w Bydgoszczy wraz z opiekunem M. Grabowską. Uczennice oceniały jakość mięsa pod względem barwy, wycieku termicznego, wycieku swobodnego, pH, kruchości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - album fotograficzny.

Wycieczka do Muzeum II  Wojny Światowej.

26 września 2018 r.  rozpoczeliśmy w naszej szkole obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pirerwszym punktem programu obchodów była zorganizowana wycieczka o charkterze  historyczno-  krajoznawczym do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.Wyjazd z klasą 4DTM zorganizowali panowie: P. Woś i T. Remiński.

Mistrzostwa szkoły w kręglach.

24 września 2018 r. odbył się turniej klas I o puchar Dyrektora ZSCKR w Bydgoszczy na kręgielni Olimpic Bowling Center w ramach wyjścia integracyjnego z wychowawcami klas: J. Grygiel, M. Paruch, M.Grabowską i T. Remińskim. Klasy podczas rywalizacji zmagały się -  każda na 3 torach przez godzinkę. Rywalizacja była zacięta. Wychowawcy klas wspierali swoje klasy i aktywnie uczestniczyli w rozgrywkach.  Puchar za zajęcie I miejsca otrzymała klasa 1 HTC p. J. Grygiel. Zwycięskiej klasie gratulujemy!

Święto Patrona  ZSCKR w Bydgoszczy.

17 września 2018 r.  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły, upamiętniająca 79 rocznicę deportacji Polaków w głąb Rosji. Podczas apelu mogliśmy zagłębić się dramaturgię tamtych czasów i wywołać klimat zadumy nad historią i losami Polaków.  Szczególnie wzruszyły nas słowa Prezesa Związku Sybiraków Oddziału w Bydgoszczy Mirosława Myślińskiego, który  wspomnieniami wrócił do wydarzeń z tamtych tragicznych  lat. Głos  podczas apelu zabrał również Dyrektor p. Andrzej Wiosna. Podczas apelu uczniowie klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godnymi  tej tradycji i będą  sumiennie wykonywać obowiązki ucznia ZSCKR. Uroczystość przygotowała młodzieź z klasy 2 Ltb pod opieką:  A. Jaskólskiej- Małkowskiej, I. Myśluk, D. Herman, M. Grabowskiej. Nad oprawą muzyczną czuwał p. R. Wiśniewski z szkolnym zespołem "Ogrodnik team".

Kuźnia młodego przedsiębiorcy.

Od 3 września 2018 r. nasza szkoła realizuje projekt ekonomiczny "Kuźnia młodego przedsiębiorcy" Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Projekt jest realizowany w 47 szkołach rolniczych, którego organem prowadzącym i nadzorującym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Liderem tego przedsięwzięcia jest ZSCKR w Janowie. Celem projektu jest rozbudzenie postaw i zachowań przedsiębiorczych, planowanie działalności gospodarczej, kształtowanie umiejętności wśród uczniów w zakresie pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą, zarządzanie przedsiębiorstwem.

Okres realizacji projektu 03 września 2018 r. - 10 czerwca 2019 r. Odpowiedzialna za projekt p.Hanna Walczak.

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno- wychowawczych 2018/19.

3 września 2018 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pan Dyrektor Andrzej Wiosna serdecznie wszystkich powitał, szczególnie uczniów klas rozpoczynających naukę w naszej szkole. Podczas uroczystości został odczytany list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  -  Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Gościliśmy również przedstawicieli Związku Sybiraków Oddział w Bydgoszczy.  Apel zakończył występ zespołu Ogrodnik - Team.

.