Doradca metodyczny

Doradca metodyczny Elżbieta Mleczko proponuje i zaprasza …

Formy doskonalenia warsztatu pracy nauczyciela

Formy doskonalenia warsztatu pracy nauczyciela na rok szkolny 2017/2018

I półrocze 2017/2018

Lp.

Tytuł formy  doskonalenia

Forma

Osoba prowadząca

Data i godzina

Miejsce zajęć

Doskonalenie metodyki

prowadzenia zajęć

Zajęcia praktyczne

z przedmiotu rośliny ozdobne -  3 godz.

Anna Szymańska

nauczyciel kontraktowy

w ZSCKR w Powierciu

5.10. 2017

ZSCKR w Powierciu

Doskonalenie metodyki prowadzenia zajęć

Zajęcia praktyczne

z przedmiotu podstawy  projektowania  -  2 godz.

Piotr  Hałucha

nauczyciel w ZSCKR

w Widzewie.

26. 10. 2017

Zgodnie z planem lekcji.

Z SCKR w Widzewie

3.

Wdrażanie nowej podstawy programowej

Szkolenie Rady Pedagogicznej - 1 godz.

08.11.2017

4.

Doskonalenie metodyki prowadzenia lekcji

Lekcja  z techniki rolniczej

1 godz.

Dagmara Herman nauczyciel mianowany w ZSCKR w Bydgoszczy

11. 2017

zgodnie z planem lekcji

5.

Doskonalenie metodyki prowadzenia zajęć praktycznych

Zajęcia praktyczne z przedmiotu rośliny ozdobne - 2 godz.

12. 2017

zgodnie z planem lekcji

II półrocze 2017/2018

Lp.

Tytuł formy  doskonalenia

Forma

Osoba prowadząca

Data i godzina

1.

Zmiany w podstawach programowych w technikum ogrodniczym i branżowej szkole zawodowej w zawodzie ogrodnik

Szkolenie w ramach seminarium dla nauczycieli ogrodnictwa: „  Hortiterapia; terapia wspomagająca rehabilitację za pomocą roślin ogrodniczych – cz.II” -  2 godz.

22.02.  2018

Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie

2.

Jak przeprowadzać ewaluację wewnętrzną

Warsztaty dla  Szkolnego Zespołu do Spraw Ewaluacji    – 2 godz.

15.03. 2018

3.

Rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych z planowania technologii produkcji roślin ozdobnych pod osłonami i obliczania opłacalności produkcji „

Szkolenie w ramach seminarium dla nauczycieli ogrodnictwa „ Nowości w technologii uprawy roślin ozdobnych pod szkłem”.

-3 godz.

19.04. 2018

SGGW Warszawa

4.

Doskonalenie metodyki

prowadzenia lekcji

Lekcja z przedmiotu

rośliny ozdobne  -   1 godz.

Elżbieta  Mleczko

05. 2018

zgodnie z planem lekcji.

Opracowała : Elżbieta Mleczko

Funkcję doradcy metodycznego kształcenia zawodowego w obszarze ogrodnictwa i architektury krajobrazu pełni:

mgr inż. Elżbieta Mleczko

e-mail: e.mleczko@kcer.pl tel. : 52 3726265; tel. kom. 609767400

Serdecznie zapraszam na indywidualne lub zespołowe konsultacje metodyczne  w trakcie  dyżurów  w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy.

Harmonogram dyżurów metodycznych :

Czwartek:   9.00-15.00.

Piątek:         8.00-11.00

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018

1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.
  2. Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.
  3. Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.
  4. Wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek.
  5. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.
  6. Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.

Doradca  metodyczny przedmiotów zawodowych

w zakresie ogrodnictwa i architektury krajobrazu

Zakres doradztwa metodycznego obejmuje szkoły prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi kształcące w obszarze ogrodnictwa i architektury krajobrazu, w zawodach : technik architektury krajobrazu, technik ogrodnik, ogrodnik.

Zakres obowiązków :

• Wspieranie nauczycieli we wdrażaniu podstawy programowej i reformy oświaty.
  • Wspieranie nauczycieli w zakresie planowania, organizowania i badania efektów procesu dydaktycznego i wychowawczego.
  • Pomoc w doborze, adaptacji i modyfikacji programów nauczania lub ich opracowaniu.
  • Inspirowanie nauczycieli do podejmowania działań o charakterze innowacyjnym i stwarzania warunków do rozwoju różnych form aktywności uczniów.
  • Wspieranie rozwoju umiejętności dydaktycznych w kształceniu uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
  • Wspieranie szkół i nauczycieli w działaniach podnoszących efektywność kształcenia.
  • Przygotowanie nauczycieli do prowadzenia wewnątrzszkolnych badań ewaluacyjnych.
  • Pomoc we wdrażaniu technologii informacyjnej i wykorzystaniu nowoczesnych środków dydaktycznych.
  • Podejmowanie działań na rzecz szkół we współpracy z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz oświaty.
  • Diagnozowanie potrzeb nauczycieli w zakresie doradztwa i doskonalenia zawodowego.

Serdecznie zapraszam do kontaktów i konsultacji!

Polecam przydatne linki :

KCER - http://www.kcer.pl/

CKE - http://www.cke.edu.pl/

ORE - http://www.ore.edu.pl/

MEN -  http://www.reformaedukacji.men.gov.pl/

Na stronie w będą umieszczane materiały dydaktyczne przydatne nauczycielom

Przykładowe egzaminy z kwalifikacji: R 05, R18, R21, R22.

Materiały zostały udostępnione przez CKE do wykorzystania w celach dydaktycznych, nie komercyjnych.